Powerbank – kiedy się przydaje i czy warto go kupić?

powerbank-kiedysieprzydaje1 (1)

Powerbanki nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Pełniąc funkcję przenośnych gniazdek elektrycznych, wiele razy wybawiły z opresji osoby z rozładowanymi smartfonami czy laptopami. Też zastanawiasz się nad zakupem powerbanku, ale nie wiesz, dlaczego tak właściwie warto się na to zdecydować? Odpowiadamy!

Co to jest powerbank?

Powerbank to urządzenie pełniące funkcję mobilnego i podręcznego źródła zasilania. Korzystając z powerbanku możesz naładować smartfona lub laptopa bez konieczności podłączania ich do gniazdka. Ładowanie urządzeń przy użyciu powerbanku jest niezwykle proste – odbywa się ono po podłączeniu smartfona lub komputera do gniazda USB za pomocą specjalnego przewodu.

Obecnie na rynku dostępne są różne modele powerbanków, które różnią się od siebie przede wszystkim pojemnością, która decyduje o ich przeznaczeniu. Z reguły modele o mniejszej pojemności są przeznaczone głównie do ładowania telefonów, zaś te o większej – laptopów.

powerbank-kiedysieprzydaje2

Powerbank – dlaczego warto?

Czas jednak odpowiedzieć na podstawowe pytanie: czy warto kupić powerbank? Opinie klientów, którzy się na to zdecydowali nie pozostawiają wątpliwości – tak! Dlaczego?

Po pierwsze, powerbanki dają bardzo dużą swobodę i zapewniają mobilność. Urządzenie przyda ci się nie tylko w kryzysowej sytuacji, gdy rozładuje ci się smartfon czy laptop, ale nawet w domu, gdy chcesz korzystać z ładującego się sprzętu przykładowo w innym pokoju.

Po drugie, dzięki powerbankom nie musisz przerywać ładowania urządzenia, gdy musisz przejść do innego pomieszczenia w biurze czy wyjść z domu. Jak zapewne wiesz, baterie i akumulatory mają swoją żywotność, która określana jest liczbą cykli ładowania. Po jej przekroczeniu, ich wydajność spada, co przekłada się na funkcjonalność urządzenia. Lekki i poręczny powerbank, który możesz wszędzie ze sobą zabrać, pozwoli ci naładować smartfon lub laptop do pożądanego poziomu bez konieczności przerywania całego procesu.

powerbank-kiedysieprzydaje3

Po trzecie, powerbank zapewnia uczucie komfortu. Już nie musisz martwić się, że w ciągu dnia lub w czasie podróży rozładuje ci się telefon lub jakiekolwiek inne urządzenie, którego właśnie w tej chwili najbardziej będziesz potrzebować.

Po czwarte, powerbank może z powodzeniem zastąpić tradycyjny zasilacz między innymi podczas wycieczki lub podróży służbowej. Ładowarki do laptopów nierzadko są dość ciężkie, co szybko daje się we znaki. Z kolei za sprawą małych rozmiarów oraz niewielkiej wagi powerbanków, nawet nie odczujesz, że masz go przy sobie.

Jaki powerbank wybrać?

Przed zakupem powerbanku postaraj się określić, do czego dokładnie chcesz go używać. Jeśli szukasz urządzenia, przy pomocy którego naładujesz laptop, wybierz model o pojemności co najmniej 10 000 mAh i natężeniu prądu nie mniejszym niż 2 A. Jeśli natomiast powerbank ma ci służyć przede wszystkim do ładowania smartfona, wystarczające będzie urządzenie o niższych parametrach.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*