Hulajnoga elektryczna – osobista komunikacja miejska

hulajnogaelektryczna-osobistakomunikacjamiejska1

Coraz częściej na ulicach miast można spotkać osoby obu płci i różnym wieku, które przemierzają miasto na niewielkich hulajnogach elektrycznych. Jeszcze kilka lat temu taki widok mógłby zdziwić lub rozbawić, jednak teraz staje się to bardziej powszechne. Czy warto zainwestować w hulajnogę elektryczną i zastąpić nią codzienne przemierzanie miasta samochodem lub komunikacją miejską?

Dlaczego warto przesiąść się na hulajnogę elektryczną?

Na zakup tego pojazdu elektrycznego najczęściej decydują się osoby, które mają na tyle daleko do pracy, że nie są do niej w stanie dojść na piechotę w akceptowalnym czasie oraz na tyle blisko, że nie jest konieczne dojeżdżanie kilkudziesięciu kilometrów samochodem lub pociągiem. Dlaczego tak wiele użytkowników korzysta z hulajnóg elektronicznych?

hulajnogaelektryczna-osobistakomunikacjamiejska2

  • oszczędność pieniędzy – zakup elektronicznej hulajnogi jest jednorazowym wydatkiem, który zwróci się w niedługim czasie. Przede wszystkim nie musisz wlewać do niej coraz droższego paliwa, ani też nie potrzebujesz biletów, jak na komunikację miejską. Odejmij też od niej koszty przeglądów i ubezpieczenia, a zobaczysz, jak tanio możesz przemieszczać się na stosunkowo niewielkich odległościach po mieście,

  • oszczędność czasu – ten argument na pewno trafi do mieszkańców zakorkowanych miast. Zamiast tłoczyć się pomiędzy samochodami, szybko przemkniesz chodnikami z wybranego miejsca do innego,

  • komfort i przestrzeń osobista – jeśli do tej pory wybierałeś samochód nad komunikacją miejską, bo nie lubisz tłoku i stresuje Cię przebywanie wśród ludzi, teraz możesz przesiąść się na hulajnogę elektryczną i zadbać o swój spokój i wygodę,

  • zadbaj o środowisko – wszyscy dobrze wiemy, jak codzienne przemieszczanie się samochodami po mieście wpływa na jakość powietrza. Dlatego też wybranie deskorolki elektrycznej pozwoli też włączyć się w walkę o zdrowie naszej planety i jej mieszkańców,

  • dobra zabawa – nie zapominajmy również o tym, że jazda na elektrycznej deskorolce to świetna zabawa. Wiedzą o tym dzieci, ale przekonasz się i Ty, jeśli tylko dasz jej szansę.

hulajnogaelektryczna-osobistakomunikacjamiejska3

Jak wybrać dobrą hulajnogę do jazdy miejskiej?

Jeśli jesteś zdeterminowany i zamierzasz na stałe przesiąść się na hulajnogę elektryczną, miej na względzie szacowane oszczędności w przyszłości. Dlatego też nie kieruj się ceną, a postaw na model, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania w jak najwyższym stopniu. Najlepsze hulajnogi elektryczne mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, jednak warto podjąć ten wydatek, jeśli ma się poważne plany co do regularnego ich użytkowania.

Ważne, aby zasięg kilometrów na jednym ładowaniu odpowiadał np. Twojej drodze do biura czy domu, a nawet posiadał nadwyżkę, abyś mógł po pracy skoczyć ze znajomymi do restauracji lub do kina. Sprawdź też, jak długo hulajnoga elektryczna będzie się ładowała – warto, aby w czasie dłuższego postoju w knajpie czy pracy miała szansę na regenerację baterii. Zwróć też uwagę na materiały wykonania, moc silnika czy wielkość kół – wszystko to będzie wpływało na codzienny komfort Twojej jazdy. Kiedy już wybierzesz model dla siebie, korzystaj nieskrępowany z jej możliwości i eksploruj swoje miasto – może poznasz zakątki, które dotąd omijałeś, jeżdżąc samochodem czy komunikacją?

Jaką inną opcję warto rozważyć?

Alternatywą dla hulajnogi może być deskorolka. Wymaga być może nieco więcej umiejętności, jednak jej przewagą jest brak konieczności ładowania. W sklepie internetowym SkatePro znajdziemy szeroki wybór wszelkiego rodzaju deskorolek. Uwagę przyciąga deska Verb w kolorze Madiba, którą można w sklepie nabyć za 309 zł i załapać się nawet na darmową wysyłkę. Deskorolka przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych sportowców. Jej solidna konstrukcja wykonana w 100 % z wysokiej jakości klonu kanadyjskiego jak i ciekawy, kolorowy design z pewnością znajdą niejednego amatora czterech kółek.

verb-madiba-skateboard-gi

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*