Jak poradzić sobie z brudną kabiną prysznicową?

bathroom-2132342_960_720

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy jednym z domowników, myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że czyszczenie pryszniców jest jednym z najbardziej żmudnych i czasochłonnych zadań. Zapytaliśmy więc profesjonalnych właścicieli firm sprzątających, jak wydajnie i skutecznie czyścić prysznice i jak są w stanie wdrożyć to w kontaktach ze swoimi pracownikami i klientami.

Kluczem do usuwania twardej wody, osadu mydlanego i pleśni z kabiny prysznica przy jak najmniejszym uszkodzeniu i zmęczeniu jest poświęcenie czasu na właściwą identyfikację określonych środków i powierzchni przed samym szorowaniem. Różne rodzaje zabrudzeń i powierzchni wymagają różnych środków chemicznych i narzędzi do czyszczenia. Co najważniejsze, to, co działa na jednym rodzaju kabiny, może w rzeczywistości pogorszyć inne, więc po prostu nie wszystkie brudne prysznice są sobie równe.

Zidentyfikuj, co chcesz wyczyścić!

Twarda woda to zwykle kredowobiałe złogi wapnia i magnezu na szkle prysznicowym i pierścieniach wanien, często w postaci wysuszonych kropelek wody. Czerwone lub zielone plamy z rdzy są również częścią rodziny twardej wody, ponieważ żelazo, które powoduje te plamy, jest kolejną substancją chemiczną często występującą w twardej wodzie.

Pleśń to zwykle śliskie brudy na powierzchni, a pod spodem znajdują się kolorowe plamy, zwykle czarne, zielone lub różowe i rosną tam, gdzie wilgoć utrzymuje się najdłużej pod prysznicem, na przykład niezamknięte fugi, które pochłaniają wodę.

Szlam mydlany to woskowata powłoka, która powstaje po zmieszaniu twardej wody, wapnia i magnezu z mydłem. Teksturowana natura szumowiny pomaga również uwięzić bakterie, tłuszcz z ciała, martwe komórki skóry i nie tylko, nadając jej smuklejszy i bardziej trójwymiarowy wygląd niż zwykłe osady z twardej wody.

Wybierz odpowiedni środek do czyszczeniami

Wszystkie minerały z twardej wody (wapń, magnez i żelazo) rozpuszczają się w kwasie. Dla bezpieczeństwa środka czyszczącego i powierzchni prysznicowych należy wybrać możliwie najłagodniejszy kwas, który nadal zapewnia wysokiej jakości rezultaty. Z naszego doświadczenia wynika, że z łatwością znajdziesz na rynku środek do czyszczenia kabin prysznicowych, który jest bezpieczny i skuteczny, a także zapewnia mocne, ale delikatne dla powierzchni działanie szorujące.

Pleśń należy wybielić utleniaczem, aby tymczasowo usunąć plamę. Wybielacz lub nadtlenek wodoru są skuteczne w czyszczeniu fugi prysznicowej, ale są krótkotrwałe, ponieważ pleśń rośnie wewnątrz zakażonej fugi i nadal rozprzestrzenia się na powierzchnię, chyba że źródło wody zostanie usunięte przez ponowne uszczelnienie fugi. Bardzo ważne jest, aby nie nakładać utleniaczy, takich jak wybielacz, na osady rdzy i żelaza, ponieważ w rzeczywistości sprawią, że plamy rdzy będą bardziej żywe i trudniejsze do usunięcia.

Szlam mydlany dobrze reaguje na kwasy, podobnie jak twarda woda, ale wszystkie inne zabrudzenia uwięzione w pianie oznaczają, że musisz dodać detergenty i odtłuszczacze, aby przedrzeć się i usunąć wszystkie oleje i brud. Czyszczenie osadu mydlanego za pomocą kwasów, takich jak ocet, bez dodawania detergentów, takich jak płyn do naczyń, prowadzi do słabego usuwania i przetłuszczania się.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*