Pomysł na karierę: wypożyczalnia samochodów i Pyrzowice – to może być inspiracją!

kariera trans

Agenci wynajmu samochodów lub pojazdów zajmują się całą administracją i zapytaniami związanymi z wynajmem pojazdów firmom i społeczeństwu. Mogą być również nazywani obsługą klienta lub przedstawicielami handlowymi – w każdym razie w tym artykule dowiesz się, czy jest szansa iż taka kariera to opcja dla Ciebie czy też wręcz przeciwnie, nawet jeśli mieszkasz w pobliżu lotnisk takich jak Pyrzowice, gdzie roi się od agencji wynajmu samochodów i tak wiesz, że to nie dla Ciebie.

Jako agent wynajmu samochodów musiałbyś wiedzieć, co leży w zakresie Twoich obowiązków. Taka praca zazwyczaj obejmuje zadania takie jak:

  • Zajmowanie się zapytaniami klientów o dostępność i koszt pojazdów.
  • Dokonywanie rezerwacji i wyjaśnianie warunków umów najmu lub leasingu.
  • Wypełnianie dokumentacji z klientem i przyjmowanie płatności.
  • Pokazywanie klientom ich pojazdu i wskazywanie wszelkich nierówności, zadrapań lub specjalnych funkcji.
  • Sprawdzanie przebiegu i kontrola pod kątem uszkodzeń w przypadku zwrotu pojazdów.
  • Zapewnienie ciągłej obsługi i wsparcia sprzedaży, jeśli masz do czynienia z regularnymi klientami w ramach leasingu biznesowego.
  • W miejscach takich jak wypożyczalnia samochodów przy lotnisku w Pyrzowicach transportico możesz też musieć zajmować się klientami międzynarodowymi.

W większości miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin pracowałbyś od 35 do 40 godzin tygodniowo od 8:00 do 18:00, od poniedziałku do soboty. Być może będziesz musiał pracować na zmiany, jeśli pracujesz w jednej z większych wypożyczalni samochodów, która zapewnia całodobową obsługę tak jak to ma miejsce przy w głównych portach lotniczych, jak Pyrzowice.

Agenci wynajmu samochodów mogą zarabiać dość przyzwoitą sumę rocznie. Liderzy zespołów mogą zarabiać jeszcze więcej – warto więc jest starać się o awans.

Wynagrodzenia mogą obejmować premie lub prowizje za realizację celów sprzedaży. Mogą również istnieć dodatkowe profity za pracę zmianową w przypadku godzin pracy poza etatem.

Rozpoczęcie pracy w tym obszarze kariery

lubiatowo domekMożesz pracować dla jednej z dużych międzynarodowych firm wynajmujących pojazdy w największych miastach w Polsce, a także na lotniskach jak Pyrzowice – czego idealnym przykładem jest. Istnieją również mniejsze, lokalne firmy, też warto zainteresować się nimi.

Zazwyczaj nie potrzebujesz żadnych szczególnych kwalifikacji, ale pracodawcy oczekują od Ciebie dobrego ogólnego poziomu edukacji. Posiadanie odpowiedniej osobowości i umiejętności jest często uważane za ważniejsze niż formalne kwalifikacje. Korzystne byłoby posiadanie wcześniejszego doświadczenia w obsłudze klienta, praca w biurze lub sprzedaży.

Niektórzy pracodawcy wolą, abyś posiadał pełne prawo jazdy przez co najmniej jeden rok. Przy pracy na lotniskach, w portach i miejscowościach turystycznych pomocne byłoby posiadanie znajomości języków obcych.

Edukacja i praktyka

Możesz dostać pracę o tym charakterze, dzięki programowi praktyk zawodowych. Zakres praktyk zawodowych dostępnych na danym obszarze będzie zależał od lokalnego rynku pracy i rodzajów umiejętności, jakich pracodawcy potrzebują od swoich pracowników.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*