Pomysł na karierę: technik telewizyjny

room-2559790_960_720

Technicy telewizyjni, znani również jako technicy serwisowi, instalują i naprawiają telewizory, anteny satelitarne i systemy kina domowego. Technikom czasami grozi porażenie prądem ze sprzętu i muszą przestrzegać procedur bezpieczeństwa. Należy się spodziewać godzin pracy wieczornych i weekendowych.

Technicy telewizyjni powinni posiadać:

  • umiejętności obsługi klienta

  • umiejętności mechaniczne i rozwiązywania problemów

  • zręczność i umiejętność rozróżniania kolorów

Zdobądź szkolenie policealne!

Aby zdobyć wiedzę na temat elektroniki, początkujący technicy telewizyjni zazwyczaj muszą ukończyć program studiów podyplomowych prowadzących do uzyskania certyfikatu lub stopnia naukowego pozwalający im na pracę w miejscach takich jak https://montaz-anten-wroclaw.com. Odpowiednie programy studiów obejmują technologię elektroniczną lub technologię inżynierii elektronicznej. Tematy nauczane w tych programach obejmują podstawową elektryczność i elektronikę, elektronikę liniową i cyfrową, urządzenia półprzewodnikowe i obwody prądu stałego / przemiennego. Początkujący technicy telewizyjni powinni szukać programów akredytowanych – dających pewną wiedzę.

Niektóre programy obejmują kursy przygotowujące studentów do egzaminu certyfikacyjnego technika elektronicznego. Niektórzy pracodawcy mogą wymagać tego poświadczenia, ale technicy telewizyjni mogą uznać to za sposób na utrzymanie konkurencyjności w tej dziedzinie.

Pełne szkolenie

Technicy telewizyjni zazwyczaj otrzymują instrukcje w miejscu pracy pod okiem doświadczonych techników, co pozwala im jak najwięcej dowiedzieć się o konkretnym sprzęcie i procedurach odpowiednich dla danej pracy jak montaż telewizora na ścianie. Sesje te mogą trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od tego, czy technik ma już formalne szkolenie na swoim koncie. Technicy przechodzą zarówno szkolenie klasowe, jak i praktyczne, które obejmują instalację i naprawę sprzętu elektrycznego markowego lub branżowego.

Technicy telewizyjni, którzy chcą specjalizować się w instalowaniu i rozwiązywaniu problemów z telewizorem z płaskim ekranem i kinem domowym, mogą przystąpić do egzaminu na certyfikat Technika systemów multimedialnych, gdzie trzeba się wykazać iż zna się teorię elektroniczną i technologię związaną z łączeniem urządzeń peryferyjnych z systemami kina domowego. Uzyskanie takiego certyfikatu specjalizacji pozwala wykazać się wiedzą specjalistyczną i przygotować techników do zaawansowanych możliwości kariery.

Bądź technikiem – kontynuuj edukację

Telewizory i powiązane technologie często się zmieniają, więc zdobycie dodatkowego certyfikatu lub kontynuacja edukacji może pomóc technikom telewizyjnym być na bieżąco z postępami. Kształcenie ustawiczne jest także wymagane do utrzymania statusu niektórych certyfikatów.

Po raz kolejny warto podkreślić, iż początkujący technicy telewizyjni powinni ukończyć kursy policealne i praktyczne, zanim będą mogli ubiegać się o stanowisko w terenie, ale jeśli są do tego zawodu zdeterminowani nie będzie to stanowić żadnego problemu.

1 odpowiedzi "Pomysł na karierę: technik telewizyjny"

  1. Cześć, nie wiecie jaka jest cena elektrośmieci w skup elektroniki? Słyszałem, że w niektórych miejscach można dostać za taki sprzęt do kilkuset złotych. Może ktoś poleci jakiś skup?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*