Inwestowanie w nieruchomości deweloperskie w kontekście przyrody, gospodarki i technologii

house-4326632_960_720

Bez względu na to czy mowa o deweloperce względem środowiska, gospodarki czy technologii – nowe budownictwo zawsze i wszędzie „odciśnie” swoje piętno. W związku z tym wymieniamy co najmniej jedną zaletę i wadę dla każdej z trzech kategorii, co zidentyfikowano poniżej.

Nieruchomości deweloperskie a przyroda

Nie ma wątpliwości, że każde nowe osiedle przyciągnie ludzi do danego regionu. Jest to korzystne, ponieważ pobudzi gospodarkę tego obszaru. Równocześnie jednak należy zaznaczyć, że rozwój gruntów może mieć niekorzystny wpływ na środowisko. Jedną z najbardziej bezpośrednich konsekwencji wylesiania jest erozja. Erozja to ruch gleby w nowe miejsce. Bez korzeni drzew, które utrzymują glebę na miejscu, gleba staje się wolna i luźna, przez co może się poruszać pod wpływem:

  • wiatru

  • zwierząt

  • deszczu

Ten ruch ziemi może spowodować, że leśnictwo, które pozostanie w wylesionym miejscu, stanie się niespokojne. Niepokój tych drzew może wpływać na ich systemy korzeniowe i zapobiegać wchłanianiu przez drzewa potrzebnych składników odżywczych. Co gorsza, drzewa mogą stać się tak uszkodzone, że zostaną wyrwane z korzeniami, upadną i uschną.

Gdy wylesianie następuje, siedlisko (a) wielu organizmów jest naruszone. Zatem wylesianie może również spowodować zmniejszenie różnorodności biologicznej, gdy organizmy emigrują do innych siedlisk, aby przetrwać.

Nieruchomości deweloperskie a rozwój gospodarki

Rozwinięta gospodarka jest w stanie konkurować z innymi krajami. Według danych rozwinięta gospodarka prowadzi do wzrostu wskaźników zatrudnienia, wzrostu standardu życia, zwiększenia dochodów podatkowych i lepszych usług publicznych.

Zwiększona produkcja towarów jest często związana z rozwojem gospodarczym. Industrializacja może mieć niekorzystny wpływ na środowisko. Na przykład fabryki mogą emitować zanieczyszczenia do powietrza lub wody. Jeśli powstają nowe mieszkania włochy to zawsze ma to pozytywny wpływ na gospodarkę.

Rozwój technologii

Technologie mogą zwiększyć szybkość i precyzję opracowywania produktów, poprawiając tym samym ekonomię danego obszaru.

Rozwój technologii może zaszkodzić mniejszym lokalnym firmom, które nie mają środków finansowych ani know-how, aby przekształcić istniejące metody biznesowe w bardziej zaawansowane technologicznie strategie.

Promocja zielonej strategii w budownictwie mieszkaniowym ma znaczący wkład w realizację zasad zrównoważonego rozwoju. Dlaczego deweloperzy budownictwa mieszkaniowego szukają ekologicznych rozwiązań? Niniejszy artykuł pokazał pewne korzyści i bariery w stosowaniu zielonych strategii w procesie rozwoju mieszkalnictwa i zarządzania obiektami. Konieczne są jednak dalsze badania w odniesieniu do całego procesu opracowywania projektu mieszkaniowego, w tym planu projektu, budowy oraz etapów eksploatacji i zarządzania

Deweloperzy mieszkaniowi uważają, że zastosowanie pewnych rodzajów zielonych strategii może przyczynić się do zwiększenia przewagi konkurencyjnej deweloperów, takich jak układ słoneczny i optymalizacja technologii termicznej wydajności przegród zewnętrznych. To też wymaga sprawdzenia.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*