Pomysł na karierę: przewodnik

kariera kraków

architekt wnętrz warszawaKażdy mówi ci, żebyś zrezygnował z pracy, przeżył marzenie, uciekł z biura i podróżował po świecie, prawda? Siedzisz przy biurku czytając to, marząc o tych wszystkich trasach i oszałamiających widokach, ale prawdopodobnie zastanawiasz się „jak, do diabła, ktoś może sobie na to pozwolić?”

Odpowiedzią, moi przyjaciele, jest zarabianie podczas podróżowania!

Istnieje wiele różnych sposobów zarabiania podczas podróży:

  • nauczanie języka polskiego za granicą

  • praca zdalna dla firmy

  • bycie wirtualnym asystentem

  • blogowanie

Ale jest tylko jedna opcja, która wzbogaci twoje doświadczenie podróżnicze. Bycie przewodnikiem to jeden z najbardziej satysfakcjonujących i ekscytujących sposobów na:

  • poznanie świata

  • poznanie kultury i historii kraju

  • dzielenie się miłością do podróży z ludźmi takimi jak Ty

Oto kilka dodatkowych powodów, dla których bycie przewodnikiem jest najlepszym sposobem na podróżowanie po świecie i zarabianie na życie.

Nauczysz się cennego zestawu umiejętności

Może Ci się wydawać, że przewodnik po Krakowie spędza relaksujące wakacje razem z grupą, ale w rzeczywistości przewodnik jest równocześnie: biurem podróży, terapeutą, księgowym, kierownikiem, historykiem, kierownikiem ds. rozwiązywania konfliktów, ekspertem podatkowym i walutowym oraz profesjonalnym mówcą publicznym. Wszystkie są to umiejętności, które zaimponują w każdej przyszłej pracy.

W zależności od tego, jakie rodzaje wycieczek zdecydujesz się prowadzić, będziesz również musiał uzyskać certyfikat w kilku różnych podstawowych obszarach kompetencji, które są niezastąpionymi umiejętnościami, które możesz posiadać również podczas własnych podróży.

Zobaczysz więcej krajów i miast, niż kiedykolwiek sądziłeś!

W większości przypadków przewodnik nie pracuje w tym samym miejscu przez cały sezon. W pełni przeszkolony przewodnik będzie miał okazję poprowadzić wiele różnych tras dla swojego biura podróży – co oznacza, że ​​będziesz wielokrotnie odwiedzać, studiować i doświadczać nowych miejsc.

Będziesz żył jak w marzeniach!

Masz zapłacone za podróż. Twoim zadaniem, każdego dnia, będzie pokazywanie podróżującym po raz pierwszy drogi do nowego celu. Ta „praca” oznacza bycie częścią czyichś najszczęśliwszych wspomnień z wakacji. Jesteś rzeczywiście zobowiązany do bycia radosnym podczas podróży! Ale uwaga – pamiętaj, że większość twoich przyjaciół przy biurku będzie szalenie zazdrosna o codzienne udostępniane zdjęcia z Monako, Barcelony i Bali, a nawet naszego kochanego Krakowa.

Staniesz się ekspertem w dziedzinie historii, sztuki i architektury

Aby być naprawdę doskonałym przewodnikiem, musisz wiedzieć o czym mówisz – co oznacza uczenie się więcej i więcej na temat stylów architektonicznych, historycznych faktów i poznawanie najlepszych miejsc do jedzenia, picia i imprezowania. To nie przypomina szkolnej nauki historii – to poszukiwanie najśmieszniejszych historii rodziny królewskiej lub idealnego przepisu na gulasz, czym podzielisz się ze swoją grupą. Wkrótce staniesz się ekspertem w dziedzinie korynckich kolumn, tradycyjnych nawyków żywieniowych w wielu krajach i tak dalej, i tak dalej!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*