Pomysł na biznes: Rehabilitacja i masaż z dojazdem

promo-sports-medicine-800x468 (1)

W dobie starzejącego się społeczeństwa oraz codziennego pędu okazuje się, że nasze ciało kumuluje bardzo dużo napięcia, stresu, co prowadzi wielokrotnie do różnych problemów zdrowotnych. Często okazuje się, że wymagana jest pomoc specjalisty – rehabilitanta. Rehabilitacja to jedne z najczęstszych działań podejmowanych po to, aby przywrócić osobie jej pełną sprawność fizyczną, zapobiec postępowi choroby lub usunąć wszelkie dolegliwości.

Rehabilitant potrzebny od zaraz

Dziania podejmowane przez doświadczonego terapeutę/rehabilitanta mają duże spektrum i zawsze są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, im większe doświadczenie oraz wiedza tym większy zakres wykonywanych usług. Zatem rehabilitant może cały czas się szkolić, zdobywać kolejne upewnienia aby oferować coraz większy zakres usług korzystnie wpływających na stan zdrowia. Można zacząć od zdobycia tytułu masażysty. Jak to zrobić? Można ukończyć studia na kierunku fizjoterapia, studia podyplomowe albo po prostu ukończyć kurs lub szkolenie zawodowe dające uprawnienia do wykonywanie określonego rodzaju masażu.

Badania nad przemianami dokonującymi się w ostatnich latach w polskim społeczeństwie wskazują, że zdecydowanie zwiększyła się liczba osób korzystających z pomocy rehabilitanta czy choćby masażysty i z pewnością można przypuszczać że liczba osób wymagających właśnie takiej formy pomocy stale będzie rosła.

Mobilność ważnym atutem

Coraz częściej pomocy z omawianego obszaru wymagają osoby pracujące lub starsze, dla których wyjście z domu stanowi niemały problem. Tu z pomocą przychodzi mobilny rehabilitant, który dojedzie na umówioną godzinę do każdego klienta. Mobilność pozwala na dotarcie do większej liczby klientów oraz wybranie takiej godziny spotkania, jaka będzie dogodna zarówno dla rehabilitanta oraz potrzebującego klienta. Zatem mamy tu elastyczny czas pracy i to rehabilitant decyduje ile klientów w ciągu dnia jest w stanie obsłużyć. Niestety często są to często popołudniowe godziny pracy oraz praca w weekendy. Z drugiej strony daje to możliwość skorzystania z oferty tym osobom, których godziny pracy zawodowej kolidują z godzinami otwarcia gabinetu rehabilitacyjnego lub zwyczajnie nie mają możliwości dojazdu. Również kobiety w ciąży i młode matki stanowią tę grupę klientów, która zdecydowanie szybciej wybierze możliwość współpracy z dojeżdżającym do domu rehabilitantem.

Jest to także plus dla osób zamierzających otworzyć własną firmę

Wybierając opcje mobilną nie musisz przejmować się lokalem. Nie trzeba dostosować go do wymaganych standardów, opłacać czynszu,czy rachunków za media. Zarobione pieniądze zostają w twoim portfelu. Jedyne w co musisz się wyposażyć to łóżko, które włożysz do samochodu oraz maści i olejki do wykonywania zabiegów. Należy zatem zwiększyć uwagę na reklamę oraz jakość wykonywanych usług po to, aby zachęcić jak największą liczbę klientów. Zgodnie z zasadą im więcej klientów tym więcej pieniędzy należy pamiętać,że rehabilitant powinie być zdrowy, intuicyjnie odczytać nastrój pacjenta, szybko podejmować trafne decyzje dotyczące zastosowanego działania, być uprzejmy dla każdego. A wtedy sukces murowany.

Poradnik opracowano wspólnie z firmą Medikar Home Care (więcej na stronie firmowej http://medikarhomecare.pl/)

1 odpowiedzi "Pomysł na biznes: Rehabilitacja i masaż z dojazdem"

  1. Często odwiedzam fizjoterapeutę w pobliskiej przychodni http://www.klinika-zdrowko.pl/rehabilitacja/o-klinice/ i zauważam duże zainteresowanie tego typu usługami. Jednoosobowa ‘mobilna’ działalność na pewno ma wiele zalet, jednak zdecydowanie trudniej o wypracowanie sobie renomy i pozyskanie stałych klientów, w porównaniu do takiej kliniki.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*