Kierowanie zespołem – szkolenie z zarządzania

asa

Sposób zarządzania zespołem w dużym stopniu wpływa na jego efektywność. Właśnie dlatego, każdy lider powinien wiedzieć, jak należy się zachowywać, by działania realizowane przez pracowników przynosiły pożądane rezultaty. Trzeba jednak przyznać, że znalezienie właściwego dla siebie i danej grupy sposobu zarządzania, nie należy do łatwych zadań. Ułatwiają to szkolenia dla kierowników. Na czym polegają i jakie przynoszą korzyści?

Szkolenia dla kierowników – podstawowe kwestie

Na początek warto się zastanowić nad własną postawą jako szefa. Analiza swojego zachowania pomoże określić mocne strony lidera i równocześnie wskaże, nad czym należy jeszcze popracować. Jednym z podstawowych elementów szkolenia powinno być także sprecyzowanie swoich oczekiwań wobec kursu i dokładne zdiagnozowanie obecnych problemów, jakie występują w firmie, a które mogą wynikać z nieprawidłowego sposobu zarządzania.

Każdy, komu zależy na tym, by nauczyć się kierowania pracownikami, musi też zastanowić się jakim liderem chce zostać, a przede wszystkim – w jaki sposób chciałby być postrzegany przez członków zespołu. Należy pamiętać, że istnieją różne modele zarządzania grupą, a wybór konkretnego, zależy w pewnej mierze od tego, w jakiej branży działa dana firma i jaka panuje w niej kultura organizacyjna. Jeśli kontakty pomiędzy wszystkimi osobami w przedsiębiorstwie mają luźny, niezobowiązujący charakter, podejście lidera będzie inne niż w przypadku instytucji, gdzie panują bardziej oficjalne stosunki. Dlatego podczas szkolenia, brana jest pod uwagę branża, w jakiej pracują uczestnicy.

Kierowanie zespołem – szkolenie z prowadzenia rozmów

Jedną z ważniejszych korzyści, jakie płyną z udziału w zajęciach szkoleniowych, jest umiejętność prowadzenia rozmów z pracownikami. Przede wszystkim, trzeba się nauczyć, w jaki sposób należy przekazywać krytykę. Warto pamiętać, że jej celem jest ustalenie przyczyn błędów i nieefektywnej pracy. Pracownik powinien mieć świadomość, że zrobił coś źle, ale nadal ma szansę to naprawić. To także okazja dla menedżera, by pokazał swój profesjonalizm i tym samym, zadbał o budowanie swojej pozycji.

Należy zauważyć, że jeżeli krytyka będzie niewłaściwie wyrażona, może skutkować spadkiem motywacji do wykonywania zadań, co znacznie utrudni kierowanie zespołem. Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy o technikach prawidłowego udzielania krytyki, które pozwalają na osiąganie zamierzonych celów. Oczywiście, poza uwagami negatywnymi, warto dzielić się również pozytywną oceną działań pracowników. To z pewnością zwiększy ich zapał do pracy, co z kolei wpłynie pozytywnie na efektywność prowadzonych prac.

Prowadzenie spotkań – teoria i praktyka

Czynny udział w szkoleniu zaowocuje też lepszą znajomością metod prowadzenia spotkań z zespołem. Zebrania to doskonała okazja do tego, by budować swoją pozycję jako lider. Kurs uczy w jaki sposób należy się zachowywać, by ludzie słuchali, co szef ma do powiedzenia i stosowali się do jego poleceń. Wszystkie te umiejętności powinny być ćwiczone podczas zajęć, tak by można było je później bez trudu wykorzystać w praktyce.

Osoby zainteresowane nauką, znajdą informacje na temat szkoleń na stronie http://www.kreator-szkolenia.pl/szkolenia/szkolenia-menedzerskie/kierowanie-zespolem/ . Przed przystąpieniem do zajęć, najlepiej zapoznać się z planem warsztatów i poszczególnymi zagadnieniami, jakie są w ich trakcie poruszane. Na tej podstawie można będzie ocenić, czy wiedza, którą przekazują, okaże się przydatna w pracy z zespołem.

1 odpowiedzi "Kierowanie zespołem – szkolenie z zarządzania"

  1. Niby człowiek idzie na takie szkolenie i nie powinien się niczym innym zajmować, jak tylko uważnym słuchaniem prowadzącego. Jeśli ktoś był na takim szkoleniu zapewne wie, że to nie jest takie proste. Jeden prowadzący potrafi zająć słuchaczy – inny nie. Ci ostatni jedyne co robią, to rozglądają się wkoło, a potem wytykają błędy w aranżacji wnętrza. Nikt nie lubi krytyki, warto więc skorzystać z usług profesjonalisty np. tu: projektant wnętrz Jasło. Może słuchacze zajmą się wreszcie tym, po co przyszli?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*