Pomysł na biznes: arena do paintballa

kariera paintball

Boisko do gry w paintball lub arena zapewnia lokalnej społeczności świetny sposób na ćwiczenia fizyczne, łagodzenie stresu i naukę pracy zespołowej, biorąc udział w nieco przyjaznej rywalizacji. Ten rodzaj działalności musi dbać o to, by zapewnić klientom środowisko, sprzęt, szkolenia i wskazówki dotyczące bezpiecznego uczestnictwa w zawodach i turniejach paintballowych.

Dowiedz się, jak założyć własny biznes Paintball i czy jest to w ogóle odpowiednie dla Ciebie, zagłębiając się w ten artykuł.

Znalazłeś idealny pomysł na biznes i teraz jesteś gotowy, aby zrobić kolejny krok. Założenie firmy to coś więcej niż rejestracja NIP. Zebraliśmy ten prosty przewodnik krok po kroku na temat tego, jak rozpocząć grę w paintball. Te kroki dadzą Ci pewność, że Twoja nowa firma będzie dobrze zaplanowana, poprawnie zarejestrowana i zgodna z prawem.

Paintballowy biznes? Zaplanuj swoją firmę!

Jasny plan jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu jako przedsiębiorca. Pomoże Ci to nakreślić specyfikę Twojej firmy i odkryć niektóre niewiadome. Kilka ważnych tematów do rozważenia to:

  • Jakie są koszty uruchomienia i bieżące?

  • Kto jest twoim rynkiem docelowym?

  • Jak długo zajmie ci osiągnięcie progu rentowności?

  • Jak nazwiesz swoją firmę?

Na szczęście przeprowadziliśmy dla Ciebie wiele badań.

Jakie są koszty związane z otwarciem areny do paintballa?

Eksperci szacują, że koszt otwarcia działalności na arenie paintballowej wynosi około 50 -100 tys zł. W zależności od rodzaju areny, którą chcesz otworzyć, koszt licencji na prowadzenie działalności gospodarczej, dodatkowych zezwoleń i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej może wynosić od 3 500 zł do 5 000 zł, w zależności od lokalnych przepisów. Zaprojektowanie i przygotowanie powierzchni w terenie może kosztować nawet 40 000 z k. Ponieważ średnia powierzchnia wymagana na arenę zewnętrzną wynosi 10 000 metrów kwadratowych, miesięczne opłaty czynszowe mogą wynosić średnio około 6000 zł, w zależności od cen na lokalnym rynku nieruchomości.

Każdy podstawowy półautomatyczny lub elektromechaniczny pistolet do paintballa i niezbędny sprzęt do jego użycia kosztuje kolejne pieniądze, najlepiej znaleźć dobry sklep paintball, który ma do zaproponowania wszystko, co potrzebne w najlepszych możliwych cenach. Pistolety na poziomie profesjonalnym mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Wymagają również zbiorników na sprężone powietrze, a nie CO2, które też są droższe w testowaniu i utrzymaniu. Niedroga farba zaczyna się od około 30 zł w przypadku za pudełko. Wyższa jakość profesjonalnej farby turniejowej może kosztować sporo więcej. Maski to kilkanaście złotych za sztukę, a zbiorniki CO2 i wkłady są dość przystępne, w zależności od wielkości zbiornika. Będziesz także potrzebować porady prawnej w zakresie tworzenia zwolnień, zrzeczeń i broszur.

Jakie są bieżące wydatki na boisko do paintballa?

Opłaty za wynajem powierzchni

Farba, zbiorniki CO2 i wkłady

Koszty wymiany wyposażenia bezpieczeństwa dla wymaganych masek, kamizelek i kasków

Czyszczenie i konserwacja sprzętu

Wynagrodzenia pracowników

Energia elektryczna do oświetlenia i kontroli temperatury

To dopiero początek! Więcej na ten temat dowiesz się w kolejnych artykułach. Zachęcamy do tego, by pogłębić swoją wiedzę na ten temat – przed założeniem działalności.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*