Podążając zakupowym szlakiem GentleWoman

adult-blur-business-woman-1181690

Pewnie nie raz już słyszałaś, że pieniądze szczęścia nie dają… ale zakupy? I owszem. Nie ma chyba na świecie kobiety, która nie lubiłaby zakupów. Jest idealnie, jeśli dodatkowo można połączyć je z wakacyjnym wypadem. Dlatego redakcja GentleWoman przygotowała specjalny cykl „Zakupowym szlakiem”, który zabierze Cię w miejsca, które pokocha każda kobieta.

Wielki shopping w jeszcze większym mieście 

Pierwszy przystanek na naszej mapie to Nowy Jork Nowy Jork. Tu miesza się minimalizm z ekstrawagancją. Na ulicy można spotkać kobiety ubrane w klasyczne jeansy i biały tshirt, czyli tak zwany trend Clean Girl Clean Girl. Z drugiej strony królują stylizacje od znanych projektantów, takich jak Burberry, Coco Chanel czy Prada. Ucieleśnieniem tego stylu jest Carrie Bradshaw, główna bohaterka kultowego już serialu „Seks w wielkim mieście”. Ale strój to nie wszystko. Ważną rolę odgrywają tu dodatki, w tym biżuteria. Gdzie można ją znaleźć? Oczywiście w domach towarowych Cartier i Tiffany. 

Spacer wzdłuż Fifth Avenue to prawdziwe źródło inspiracji. Moc kolorów i świateł może naprawdę zawrócić w głowie. A gdybyś zmęczyła się zakupowym szaleństwem, możesz wybrać się na spacer po Central Parku i odetchnąć tam od zgiełku miasta. 

Klimatyczne zakupy 

Zupełnym przeciwieństwem Nowego Jorku jest Paryż Paryż. Niedościgniona stolica mody kusi tym, co ma w swojej ofercie. To nie tylko spacer klimatycznymi uliczkami wzdłuż Sekwany czy pyszna kawa z widokiem na Wieżę Eiffela. To przede wszystkim podróż po paryskich butikach. Chyba najbardziej znanym miejscem, aby rozpocząć swoją zakupową przygodę jest Lafayette. To nie jest zwykła galeria handlowa. Powstała na przełomie XIX i XX wieku, jednak do dziś zachwyca architekturą w stylu art deco. A takich miejsc w samym sercu Francji jest znacznie więcej. 

GentleWoman, kobieta o szerokich horyzontach, ciekawa świata i wrażliwa na otaczającą ją rzeczywistość nie może przejść obojętnie wobec ponadczasowego stylu Paryżanek ponadczasowego stylu Paryżanek. A romantyczny weekend w Paryżu połączony z zakupowym szaleństwem brzmi jak plan idealny! 

 

Shopping po sąsiedzku 

Tuż za naszą zachodnią granicą skrywa się jeszcze jedna stolica mody. Mowa o Berlinie. To najnowocześniejsze miasto w Europie ma do zaoferowanie znacznie więcej niż widok słynnego muru berlińskiego. To właśnie tam znajduje się największa na świecie galeria mieszcząca się na świeżym powietrzu – East Side Gallery. 

W Berlinie zaskoczy Cię również prawdziwa modowa rewolucja. To mieszanka wielu stylów i pozornie nie pasujących do siebie elementów. Berlińczycy wyglądają jakby dobór garderoby przychodził im z niebywałą lekkością. Szpilki do dresów czy sneakersy do eleganckiej sukienki? Tam wszystko jest możliwe! 

Ruszaj na łowy 

Podążając zakupowym szlakiem, gdzie mieszają się różne style i kultury, każda GentleWoman może znaleźć coś dla siebie. Różnorodne tematy możesz również znaleźć na portalu skierowanym właśnie do kobiet – www.GentleWoman.eu. Każda z nas inaczej pojmuje sukces, piękno, szczęście i inaczej definiuje życiowe priorytety. Dlatego z myślą o kobietach zamieszczane są tam treści – niebanalne, unikatowe, rozwijające, skłaniające także do głębszej refleksji i dyskusji.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*