Musisz złożyć zeznanie podatkowe Belgii lub w Czechach? Potrzebujesz pomocy z formalnościami? Sprawdź ofertę biura Borsuk Podatki

6

Polacy wciąż żyją i pracują na emigracji. Chociaż popularniejsze w tym momencie są prace sezonowe, to grono rodaków nie zdecydowało się do tej pory na stały powrót. Powodów może być kilka, ale najważniejszym z nich to przede wszystkim zarobki. W Belgii lub w Czechach nadal mogą oni zarobić znacznie więcej niż w swoim kraju. Legalna praca powoduje, że muszą oni odprowadzać składki na rzecz podatku dochodowego, a następnie rozliczyć się z zagranicznymi urzędami skarbowymi. Polakom pomagają specjalnie instytucje, np. biuro Borsuk Podatki, które od lat zajmuje się wypełnianiem i wysyłką zeznań podatkowych w imieniu swoich klientów.

Kto musi rozliczyć się z belgijskiego podatku?

Nawet jeśli pracowałeś/pracowałaś w Belgii przez kilka miesięcy i nie masz stałego meldunku, masz obowiązek złożenia zeznania podatkowego. W tym kraju obowiązuje aż 5 stawek podatkowych. Jej wybór zależy od dochodów uzyskiwanych przez podatnika. Rozliczenie podatku z Belgii ze współmałżonkiem jest bardziej korzystne i pozwala na odzyskanie wyższej kwoty nadpłaconego podatku. Będzie to opłacalne w przypadku, gdy drugi ze współmałżonków zarabia mniej lub w ogóle nie pracuje. Warto jednak pamiętać, że aby otrzymać zwrot podatku, dochody na terenie Belgii muszą stanowić minimum 75% całości zarobków. 

Czechy – kraj, który przyciąga Polaków niskim podatkiem

Nasz południowy sąsiad cechuje się niskim poziomem bezrobocia i stawką podatku dochodowego, która wynosi zaledwie 15%. Z tego względu jest to kraj atrakcyjny dla Polaków, którzy mogą zarobić w Czechach znacznie więcej. Atrakcyjny jest również zwrot podatku, którego średnia kwota wynosi nawet 3500 zł. Jest o co się starać, dlatego biuro Borsuk Podatki uzyska dla Ciebie maksymalną kwotę zwrotu. Jest to solidny zastrzyk gotówki do domowego budżetu. Chcesz dowiedzieć się więcej o rozliczeniu w Czechach? Wejdź na https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-czechy/ i pobierz wymagane dokumenty. 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*