Personalizowana pasmanteria dla klientów biznesowych

Zdjęcia produktowe Łódź, zdjęcia taśmy DARIO

Dzisiejsze konkurowanie ze sobą różnych firm wymaga od przedsiębiorców skutecznego wdrażania ulepszeń w oferowanych towarach. Obecnie klient kupujący produkt, w którym składową jest półprodukt pasmanteryjny, oczekuje zdecydowanie lepszego wrażenia użytkowego niż było to kilka lat temu. Branża pasmanteryjna miała zdecydowane zaległości w kreowaniu dodatkowej wartości estetycznej produktu. Jej całokształtem zadaniowym było uzdatnienie produktu dla swoich klientów do typowego ich użytkowania. Czasy te się zmieniają i coraz większa liczba przedsiębiorców oczekuje personalizacji taśm czy gum pasmanteryjnych, tak aby były one dopasowane do produktu czy to wzorniczo czy logotypowo.

Przyczyny zmian w branżach pasmanteryjnych

Obecnie firmy wypuszczające na rynek swoje gotowe produkty niezależnie od segmentu konsumenckiego na który trafiają w znakomitej większości korzystają z usług grafików czy to w wersji zleceniowej od freelancerów czy to na stałe. W dzisiejszych czasach zdecydowanie łatwiej nam o zlecenie wykonania projektu graficznego niż to było wiele lat temu. Mamy na rynku wysyp freelancerów, którzy chętnie podejmą się propozycji zlecenia po bardzo konkurencyjnej cenie i to z pewnością jest jeden z aspektów, które przyczyniły się do zmian w branżach pasmanteryjnych. Drugą z nich jest przystosowanie gum i taśm do precyzyjnego i oddającego detale wzoru. Dostawcy materiałów do firm nadrukowo-usługowych umiejętnie wdrożyli do swoich półproduktów oplot poliestrowy, który jest bardzo ważnym elementem samego nadruku. Pozwolił on na zachowanie dotychczasowych własności taśmy, również tej elastycznej przy jednoczesnym uzdatnieniu jej do nanoszenia barw zawartych we wcześniej skomponowanym projekcie. Same firmy nadrukowe usprawniły wdrażanie projektów swoich klientów, tak aby odpowiednio komponowały się one na materiałach pasmanteryjnych. Musiały poczynić duże zmiany organizacyjne i usprawnieniowe żeby realizować w praktyce oczekiwania swoich klientów.

Jak wygląda proces personalizowania nadruku na materiałach pasmanteryjnych

Zainteresowany klient wysyła swój wzór do umieszczenia na określonej taśmie czy gumie oraz informuje o metrażu produkcyjnym. W firmie nadrukowej sprawdza się poprawność zaimplementowania wzornictwa pod względem jego powtarzalności oraz obecności tak zwanych nadlewek. O co chodzi w tym pierwszym? Jeśli spojrzymy z punktu widzenia taśmy to nanoszenie kolejnych następujących po sobie powtarzalnych wzorów powinno być niewidoczne. Nie chcemy aby nadruk na gumie czy taśmie wyglądał na niespójny, gdzie możemy wyróżnić zakończenie jednego wzoru obok drugiego. Z tego tytułu sprawdza się właśnie jego powtarzalność. Jeśli chodzi o nadlewki to istotne jest aby wzór był nieco szerszy od szerokości samej taśmy. Pozwala to na zadrukowanie samych brzegów taśmy.. Nadrukowany półprodukt wyglądałby nieprofesjonalnie, gdyby po bokach zostawione były białe kanty. Jeśli projekt spełnia między innymi powyższe wymogi nadrukowuje się próbkę materiałową do akceptacji przez klienta. W przypadku potrzeby jakiś zmian klient lub zleceniobiorca wykonuje niezbędne poprawki i ponownie przystępuje się do wykonania próbki. Dopiero po zatwierdzeniu odpowiedniej wersji projektowej przystępuje się do nadruku właściwego.

Docelowy segment rynkowy personalizowanych taśm pasmanteryjnych

Personalizowana taśma to świetny półprodukt nie tylko dla producentów odzieży, ale również biznesmenów wytwarzających gumy stazowe czy obraże oraz smycze dla psów.

Zastosowanie takich taśm czy to w wersji elastycznej czy nie, jest bardzo szerokie. Taśma na smycze dla psów jest tylko jednym z wielu przykładów nowego zaadoptowania taśm pasmanteryjnych, które świetnie wyszło w praktyce. Taśmy suwakowe  do zamków błyskawicznych z wzorniczymi nadrukami wyszły poza obręb odzieżowy i są stosowane przy produkcji namiotów czy różnego rodzaju pokrowców.

Niezaspokojone potrzeby rynkowe

Dzisiejszy rynek potrzebuje większej ilości producentów wyrobów gotowych nastawionych na personalizowaną pasmanterię. Jako czołowy przykład można podać producentów torebek, którzy implementują do swoich produktów ramiączka toreb w formie materiałów pasmanteryjnych o wyszukanym wzornictwie. Tego typu rynki działają na tyle prężnie aby zauważyć potrzeby konsumenckie, jednak nie na tyle aby je zaspokoić. Potrzebne są nowe firmy, które rozwiną swoje nisze i staną się liderem w zaspokajaniu potrzeb konsumenckich. Wszyscy wiemy, że czasy w których zamawiało się do produktów konkretne wersje kolorystyczne tasiemek jakie akurat były na magazynie w sklepach pasmanteryjnych już dawno się skończyły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*