Perfumy migdałowe dla kobiet i mężczyzn

laura-chouette-jmacqef7t2a-unsplash

Migdały to znana i lubiana przekąska, a także składnik deserów. Swoje zastosowanie znajdują one jednak nie tylko w kuchni. Równie często sięga po nie branża perfumeryjna. Woń migdałów odnaleźć można zarówno w kobiecych, jak i męskich pachnidłach. Jest ona niezwykle charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna. W jakich perfumach można ją odnaleźć?

Aromat migdałowy w perfumach

Woń migdałów to jedna z najbardziej charakterystycznych w świecie perfum i kosmetyków. Powstaje ona z nasion owoców drzewa migdałowego, potocznie nazywanego migdałowcem. Roślina ta osiąga do 10 metrów, a sama uprawa migdałowca nie jest prostym zadaniem. Drzewo, aby rosnąć, potrzebuje klimatu śródziemnomorskiego – co jednak jego największym producentem są Stany Zjednoczone. Migdałowiec uprawiany jest przede wszystkim w regionie słonecznej Kalifornii.

Esencje, które pozyskuje się z migdałów, trafiają zarówno do damskich, jak i męskich kompozycji – w tych pierwszych znajduje się w nich więcej. Woń migdałów lub kwiatów migdałowca łączona jest z wieloma aromatami. Sprawia to, że pachnidła mogą być słodkie, wytrawne, z nutą owocową lub kwiatową.

camille-paralisan-lgoehzzfama-unsplash

Najbardziej znane perfumy migdałowe

Choć migdałowe aromaty odnaleźć można w wielu perfumach, to tymi najbardziej znanymi jest Hypnotic Poison od Diora. Chętnie sięgają po nie kobiety pewne siebie, z magnetyczną osobowością, lubiące uwodzić i intrygować. Zapach migdałów występuje tu w wersji zmysłowej i ciepłej. Otoczony jest ekstraktem z brazylijskiego drzewa różanego, wanilią, jaśminem arabskim. Hypnotic Poison od Diora łączy kontrasty i pachnie jak zakazany owoc.

Warto jednak pamiętać, że migdały w perfumach mogą mieć też lżejszą i subtelniejszą formę. Panowie przekonają się o tym na perfumeria.pl/collections/lacoste, gdzie dostępne są perfumy Lacoste L’Homme. Migdały pojawiają się w nich w nucie serca i otoczone są wonią jaśminu, imbiru oraz czarnego pieprzu. Pozostałe wyczuwalne nuty to słodka pomarańcza, pigwa, mandarynka, rabarbar, piżmo, cedr, wanilia, bursztyn, nuty drzewne. Wydane w 2007 roku Lacoste L’Homme są stworzone dla eleganckich mężczyzn, ceniących klasykę w nowoczesnym wydaniu.

lucas-mendes-cyfmspqnmd8-unsplash

Jak pachną migdały w perfumach?

Lekkimi perfumami z migdałami dla kobiet są natomiast Elie Saab Le Parfum L’Eau Couture. Dedykowane młodym i pełnym życia kobietom, są równocześnie niezwykle luksusowe i eleganckie. Elie Saab Le Parfum L’Eau Couture to zapach wprost stworzony na wiosenne dni. Oprócz woni zielonych migdałów zawierają kwiat pomarańczy i wanilię. Panie lubiące migdałowe akordy wypróbować mogą także La Petite Robe Noire Eau Fraiche marki Guerlain. W nich migdał jest subtelny, radosny i otulony kwiatowymi nutami. Kompozycja od Guerlain to idealny wybór na wiosnę i lato.

Migdał w perfumach może też być cięższy, „z pazurem”. Taki pojawia się w Givenchy L’Ange Noir. Jego słodycz zrównoważona jest ostrymi nutami pieprzu i piżma ambrowego. Sprawia to, że Givenchy L’Ange Noir są eliksirem dla famme fatale – eleganckim, śmiałym, pełnym pożądania.

Polecamy:
Klimatyzacja Warszawa – kilka wskazówek

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*