Koszty otwarcia salonu odzieżowego – jak w prosty sposób je obliczyć?

couple-1298432_640

Sklep z modą często jest marzeniem wielu pań, które myślą o własnym biznesie. Jest bowiem wręcz oczywiste, że wolą one działać w branży, na której się znają, zamiast wchodzić w te dziedziny, w których nie mają żadnej znajomości tematu. Warto jednak pamiętać, że biznes modowy wymaga nie tylko dobrych chęci, ale również środków na start. Wysokość kosztów jest uzależniona od tego, jak duży biznes planujemy, w jakiej lokalizacji i co zamierzamy sprzedawać.

Salon sukni ślubnych Warszawa czy sklep z modną odzieżą to świetny pomysł na biznes. W stolicy biznes modowy niemal zawsze ma prawo się udać. Na zakupy chodzą tu nie tylko warszawianki. Wiele kobiet przyjeżdża z innych miast, aby mieć duży wybór i kupić ubrania, których u siebie nie znajdą. Jeśli decydujemy się na biznes modowy, stawiajmy na wysoką jakość oraz produkty pochodzące od sprawdzonych producentów czy projektantów mody. Sklep z odzieżą może się bowiem obronić wyłącznie jakością produktów czy obsługi. Jeśli ubrania będą kiepskie, większość klientek, które raz zrobią zakupy, na pewno po raz drugi do sklepu nie zajrzy.

Zrób dobry biznesplan

Zanim sklep z odzieżą będzie dobrze prosperował, konieczne jest stworzenie profesjonalnego biznesplanu. Musimy bardzo dobrze określić, co konkretnie chcemy sprzedawać, gdzie będzie lokalizacja, ile sklep będzie zarabiał, jakie będą formy reklamy i jak duża jest konkurencja w branży. Podczas robienia biznesplanu szybko nam też wyjdzie, jak dużych środków potrzebujemy na start. Największy wydatek to znalezienie i urządzenie odpowiedniego lokalu, odpowiedni wystrój wnętrza, a także produkty, które znajdą się w sklepie na wieszakach. Już na starcie trzeba na nie wydać sporo pieniędzy, dlatego też wybierajmy takie ubrania, które faktycznie cieszą się obecnie dużą popularnością i będą sprzedawały się jak świeże bułeczki. Nie ma większego sensu inwestować w takie ubrania, które później będą wisiały na wieszakach przez wiele miesięcy. Dlatego też przy planowaniu asortymentu odzieżowego sklepu nie kierujmy się wyłącznie własnym gustem, a weźmy pod uwagę obecnie panujące trendy modowe. Może się bowiem okazać, że coś, co nam się osobiście nie podoba, bardzo dobrze się sprzedaje.

Najpierw policz koszty, potem otwieraj sklep

Policzenie kosztów otwarcia działalności jest ważne, gdyż wynik tych wszystkich rachunków mówi nam dokładnie, ile środków potrzebujemy na start. Wtedy też możemy zdecydować, czy korzystamy z własnych oszczędności, czy może będziemy posiłkować się kredytem bankowym na start. Wsparcie banków dla młodych przedsiębiorców jest obecnie dosyć duże. Jeśli planowany biznes ma szansę powodzenia, raczej nie powinniśmy mieć problemów z otrzymaniem odpowiedniego kredytowania. Oczywiście, warto pamiętać, że aby złożyć wniosek w banku o kredyt, trzeba mieć naprawdę dobrze zrobiony biznesplan. Bank musi mieć pewność, że wykłada pieniądze na biznes, który będzie dobrze prosperował, a spłata kredytu nie będzie żadnym problemem.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*