Opiekun osób starszych w Niemczech – praca od zaraz

11344

 

Kryzys gospodarczy dokonuje prawdziwej rewolucji na naszych oczach. Pensje rosną znacznie wolniej niż inflacja, dlatego wiele osób poszukuje lepiej płatnego zajęcia. Część z nich, która może pochwalić się znajomością obcego języka, wyszukuje w internecie ofert pod hasłem „opiekun praca Niemcy”. Praca w charakterze opiekuna osób starszych u naszego zachodniego sąsiada jest na wyciągnięcie ręki, a perspektywa zarobku w Euro jest o wiele bardziej kusząca niż najniższa krajowa w Polsce. Kto ma szanse znaleźć pracę w Niemczech od zaraz?

Co powinien umieć opiekun osób starszych?

Kluczowe kompetencje w pracy opiekuna seniorów to pokłady empatii, cierpliwości i tężyzny fizycznej. Oprócz zasobów sprawnościowych i emocjonalnych największe szanse na otrzymanie pracy w Niemczech masz, jeżeli skończyłaś jeden z wymienionych kierunków studiów:

  • pielęgniarstwo,
  • fizjoterapia,
  • psychologia,
  • pedagogika.

Aby należycie zaopiekować się seniorem, musisz pochwalić się przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego. Mile widziane będzie również prawo jazdy, które ułatwi Ci załatwianie codziennych spraw.

Czym zajmuje się opiekun osób starszych?

Osoba zatrudniona u seniora pomaga mu w codziennym funkcjonowaniu. Wyręcza go w gotowaniu, sprzątaniu, praniu lub robieniu zakupów. Niektóre osoby starsze wymagają większego nadzoru jak np. podawania leków, mycia czy karmienia. Taka praca jest całodobowa, co wiąże się z koniecznością wstawania w nocy do seniora, ale również z odpowiednio wyższym wynagrodzeniem. Jeżeli interesuje Cię całodobowa praca w Niemczech Jelenia Góra, w której znajduje się siedziba naszej firmy, będzie punktem startowym Twojej nowej zawodowej przygody.

Całodobowy opiekun, praca Niemcy – ile można zarobić?

Wynagrodzenie osób, które przyjeżdżają do Niemiec opiekować się osobami starszymi, wynosi średnio od 1100 do 2000 euro netto za miesiąc. Za dodatkowe umiejętności i obowiązki, takie jak prawo jazdy, konieczność wstawania w nocy, pomoc w czynnościach higienicznych wypłata jest odpowiednio podwyższana. W weekendy stawka za opiekę nad seniorem jest wyższa niż w dni powszednie.

Czujesz, że Twoim nowym zawodowym wyzwaniem będzie praca w Niemczech? Jelenia Góra to miasto, w którym bez trudu załatwisz wszystkie formalności związane z wyjazdem, a my dobierzemy ofertę pracy dopasowaną do Twoich umiejętności. Dobrze płatna praca opiekuna osób starszych za zachodnią granicą jest na wyciągnięcie ręki. Rozpocznij nową drogę zawodową i pracuj w zawodzie, w którym otrzymasz wynagrodzenie adekwatne do Twojego zaangażowania.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*