Naprawiaj, nie wyrzucaj. Odnawianie komputerów okiem fachowców

2023_01_11_post_LOGO_800x534

Coraz więcej użytkowników elektroniki decyduje się na odświeżenie swojego sprzętu. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Inwestując w odnawianie wartościowego urządzenia, chcą przedłużyć czas jego sprawnego działania. Przy tym oszczędzają pieniądze, które musieliby wydać na zakup nowego komputera. A, dając nowe życie swojemu urządzeniu, stają się dodatkowo proekologiczni, bo chronią planetę od nadmiernej ilości elektroodpadów.

Co łączy portfel, środowisko naturalne i wysokie parametry komputera?

Na rynku jest wiele firm, które proponują usługi odnawiania i naprawy komputerów. To oferta nie tylko dla osób, które chcą uchronić się przed dużymi wydatkami na nowy sprzęt. Jest to również rozwiązanie dla tych, którzy są przywiązani do swojego komputera i nie chcą się z nim rozstać. Odświeżenie pozwala na zwiększenie wydajności, co jest możliwe, chociażby poprzez dodanie pamięci RAM, wymianę karty graficznej, a nawet procesora czy instalację dysku SSD. Tacy użytkownicy wybierają również ulepszanie software’u, tj. oprogramowania, poprzez jego aktualizację, która wprowadza nowe funkcje, w tym wszelkie zabezpieczenia. Wszystko po to, aby ich sprzęt mógł nadal szybko oraz bezproblemowo funkcjonować.

“Wiele osób wybierających rozwiązania współczesnej technologii, w tym najbardziej popularne urządzenia elektroniczne, jakim jest komputer stacjonarny i laptop, nie zdaje sobie sprawy, jak wiele dobrego niesie ze sobą decyzja o odnowieniu sprzętu. To nie tylko oszczędność i dbałość o los naszej planety. Użytkownik otrzymuje odświeżony, ulepszony według własnych preferencji oraz potrzeb sprzęt. Ma nie tylko gwarancję na zakup poszczególnych części i na usługę ich zainstalowania, ale także satysfakcję, że komputer, który pierwotnie wybrał, będzie mu służył jeszcze przez długie lata” – mówi Krzysztof Zając, Product Manager z Fixit.

Wybór pomiędzy naprawą a oddaniem komputera do recyklingu/utylizacji czy wyrzuceniem go na śmieci, co niestety często ma miejsce, wydaje się prosty. Korzysta na tym nasz portfel, środowisko i my sami, dysponując urządzeniem o wyższych parametrach. Dlaczego nadal wiele osób nie decyduje się na odświeżenie i ulepszenie zakupionego przez siebie urządzenia? Odpowiedzią jest brak fachowej wiedzy oraz świadomości, że odnowiony model komputera może wciąż dobrze służyć jego użytkownikowi.

Komputer po rozbudowie ma potencjał, aby sprawnie działać przez długie lata

Upgrade komputera to nic innego jak modernizacja starego urządzenia, czyli wymiana poszczególnych jego części na nowe, o wyższych parametrach. Rozbudowę wykonuje się przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy, aby nasz sprzęt był bardziej wydajny i szybki oraz gdy obawiamy się o jego awaryjność z powodu dawno utraconej gwarancji na komputer.

Zazwyczaj użytkownicy, aby poprawić skuteczność pracy swojego komputera, decydują się na zwiększenie pamięci operacyjnej RAM oraz wymianę dysku HDD na SSD. Random Access Memory (RAM) jest niezbędna do bieżącego korzystania z różnych programów czy aplikacji, a nawet obliczeń w Excelu czy wysyłania wiadomości e-mailowych. Im wyższa pamięć RAM tym komputer lepiej radzi sobie z wieloma zadaniami w czasie rzeczywistym – dodaje Krzysztof Zając z Fixit.

Zamiana dysku HDD na SSD jest o tyle ważna, że dzięki SSD urządzenie szybciej się włącza, system operacyjny w krótszym czasie dokonuje obliczeń, otrzymujemy też zwiększoną prędkość zapisu oraz odczytu danych – kontynuuje Krzysztof Zając z Fixit.

Ulepszenie komputera, włączając w to priorytetowo dodanie pamięci RAM, wymianę dysku twardego na SSD, jest zabiegiem bardzo ważnym i przydatnym. Użytkownik zyskuje nie tylko odnowiony sprzęt, który będzie działał sprawniej. Otrzymuje również gwarancję na działanie nowych komponentów, a także nierzadko urządzenie oczyszczone z kurzu i wszelkiego brudu.

Komputer jest urządzeniem, z którego korzystamy na co dzień w pracy, w szkole, na studiach, ale i do rozrywki. Mając świadomość tego jaką ma wartość, warto wziąć pod uwagę naprawę i ulepszenie posiadanego już sprzętu. Jest to rozwiązanie tańsze, bardziej ekologiczne oraz pozwalające na wydłużenie życia komputera poprzez instalację nowych podzespołów, które odpowiadają potrzebom konkretnego użytkownika.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*