Nowy Rok za pasem: sprawdź co to powinno oznaczać dla Twoich firmowych oszczędności

Saving

Na początku każdego nowego roku każdy przedsiębiorca powinien sprawdzić, jak się mają jego oszczędności i inwestycje – by zdecydować, czy nie trzeba byłoby wprowadzić jakiejś zmiany. W zależności od inwestycji, można potrzebować przeglądu oszczędności częściej niż raz w roku, ale ten termin jest absolutnym minimum. Jeśli jesteś nastawiony na sukces – to musi stać się to nawykiem.

Czemu?

Na rynku cały czas pojawiają się tańsze oferty i lepsze stawki, wystarczy przejrzeć ranking lokat, aby się o tym przekonać. Jeśli nie przeglądasz regularnie swoich oszczędności i inwestycji, możesz stracić sporo pieniędzy. W rzeczywistości wiele banków, czy dostawców produktów żeruje na tym, że nic nie robisz!

Regularna ocena stanu finansów pomoże Ci również zaoszczędzić podatek, sprawdzić, czy jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów, a nawet szybciej je osiągnąć.

Kiedy?

Ustal datę regularnego przeglądu, tak jak wyżej wspomnieliśmy – co najmniej raz w roku. Musi to być też data, która pozostawia wystarczająco dużo czasu na to, aby w pełni wykorzystać swoje ulgi podatkowe – dobrze jest zrobić to co najmniej dwa miesiące przed końcem roku podatkowego, ale najlepiej wcześniej.

W przypadku produktów o określonym czasie obowiązywania (np. lokat, obligacji na czas określony itp.) skonfiguruj osobne przypomnienia e-mail, aby sprawdzić, co jeszcze jest dostępne w miesiącu, w którym skończy się umowa, a jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego – jak otrzymanie gratyfikacji, brak możliwości pracy lub gwałtowna zmiana stóp procentowych lub akcji – dokonaj także dodatkowego przeglądu.

W jaki sposób?

opinie o binancePrzede wszystkim, przeanalizuj swoje bieżące finanse. Czy oszczędzasz i spłacasz dług, tak jak planowałeś? Czy zmieniły się jakieś okoliczności? Dzięki odpowiedziom na te pytania uzyskasz jasny obraz tego, jak aktualnie mają się twoje finanse i będziesz mógł łatwiej się zdecydować, w jaki sposób będziesz musiał dostosować swoje oszczędności i inwestycje w nadchodzącym roku.

Później, sprawdź skuteczność swoich obecnych inwestycji. To pokazuje, czy Twoje oszczędności gotówkowe nadążają za inflacją. Ocena wydajności Twoich oszczędności i inwestycji jest niesamowicie ważna dla całego prowadzonego biznesu. Sprawdź, w jaki sposób opłacasz podatki i czy doradź się, czy nie ma możliwości na to, byś mógł być bardziej efektywny.

Zdecyduj, jakie zmiany wprowadzić – gdy teraz masz już jasny obraz tego, na czym aktualnie stoisz i co jest w ofercie. Zaplanuj i wprowadź zmiany w życie, korzystając z tych podpowiedzi. Pamiętaj o sprawdzeniu wszelkich dodatkowych opłat.

Te zmiany mogą obejmować:

• Przeniesienie kont w celu uzyskania lepszych ofert lub skorzystania z efektywnych podatkowo produktów.
• Maksymalne wykorzystanie ulgi podatkowej od zysków kapitałowych w przypadku sprzedaży udziałów lub nieruchomości
• Zmianę równowagi pomiędzy różnymi rodzajami inwestycji, które posiadasz, aby rozłożyć ryzyko (gotówka, udziały, nieruchomości itp.)

Strony porównawcze to dobry punkt wyjścia dla każdego, kto próbuje znaleźć konto oszczędnościowe dostosowane do potrzeb firmy.

Opracowano we współpracy z portalem www.infofinanse.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*