Nowości w dziedzinie reklamy

city-2528741_960_720

Reklama to informacja, której celem jest nakłonienie do nabycia produktu lub usługi. Jest również wykorzystywana do promowania określonych idei, marek, wartości. Formy przekazu reklamowego rozwijają się bardzo szybko. Dodatkowym źródłem dającym nowe możliwości stał się Internet. Obecnie odbiorca jest atakowany treścią z każdej strony, dlatego reklamodawcy muszą tworzyć coraz bardziej zaskakujące, przykuwające uwagę komunikaty, które zainteresują potencjalnego użytkownika.

Reklama 3D

Pierwszą reklamą 3D pochwaliła się Coca Cola, która zamieściła 20 metrowy billboard na nowojorskim Times Square. Niesamowity efekt uzyskano dzięki 1760 niezależnym ekranom LED, które współgrając ze sobą dały bardzo realistyczny obraz. Film przedstawiający ten baner od razu trafił do Internetu.

Inne trendy w reklamie

Gobo projektory – urządzenia, które pozwalają na wyświetlanie grafiki, pokazów. Reklama świetlna jest rzadko stosowana, dlatego z pewnością zwróci uwagę przechodniów lub uczestników imprezy. Obecnie najczęściej wykorzystuje się ją jako atrakcję podczas eventów, wyświetlane obrazy są dopasowane do grupy docelowej.

Inbound marketing – opiera się na założeniu, że klient sam powinien dotrzeć do interesujących go treści. Celem jest budowanie świadomości marki oraz stworzenie długotrwałych relacji z klientami. Inbound marketing posiada kilka technik wykorzystywanych do osiągnięcia zamierzonych celów:

  • pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce (SEO)
  • promocja na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube)
  • posiadanie bloga branżowego
  • tworzenie treści użytecznych dla internautów (content marketing)

Z powodzeniem wykorzystuje się też geolokalizację, która wyszukuje pożądane przez użytkownika produkty, sklepy, lokale, najbliżej miejsca, w którym się znajduje. Popularna jest również grywalizacja, która aktywizuje użytkowników, pozwala na zbudowanie lojalności wobec marki.

Agencje reklamowe

Obecnie reklama wykorzystuje w dużym stopniu możliwości Internetu. Promowanie firmy we własnym zakresie staje się coraz bardziej pracochłonne. Warto w tym przypadku zwrócić  się o pomoc do profesjonalistów, którzy doradzą i przygotują ofertę dostosowaną do potrzeb klienta. Aplan Media to agencja reklamowa działająca na rynku od 9 lat. W tym czasie zrealizowała ponad 500 projektów. Firma zajmuje się marketingiem internetowym, tworzy strony www, prowadzi kampanie reklamowe w mediach, a także tworzy spoty i animacje 2D i 3D. Doświadczeni profesjonaliści z Aplan Media z pewnością doradzą i przygotują strategię reklamową dla najbardziej wymagających klientów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*