Niezbędna w pracy biurowej: wygodna myszka. Jak ją znaleźć?

keyboard-and-mouse

Czy nadal używasz myszy dostarczonej razem z komputerem? A może próbowałeś czegoś nowego, ale nie jesteś zadowolony? Jeśli mysz nie działa dla Ciebie tak jakby sobie tego życzył – czas kupić nową, dzięki której w końcu zaczniesz pracować wygodniej i z większą wydajnością. Oto rzeczy, o których musisz pamiętać podczas zakupów.

Myszy

Jest kilka świetnych tanich, prostych myszy z 2 przyciskami, ale zdziwisz się, o ile lepsza jest nieco droższa mysz. Przede wszystkim myszy komputerowe powinny pomóc ci pozbyć się bólu nadgarstka, a nie tylko zminimalizować konieczność nieskończonych kliknięć na kółku przewijania – takie są warte swojej ceny. W rzeczywistości ta stówa, którą wydasz na swoją mysz, to będą jedne z najlepiej wydanych pieniędzy – ponieważ używasz tego przedmiotu za każdym razem, gdy siadasz przy komputerze i zaczynasz pracować. To dlatego właśnie powinieneś upewnić się, że myszka którą wybierzesz jest naprawdę dobrej jakości. Jeśli jesteś gotowy na wymianę starej wysłużonej myszki na nowy model, oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć.

Rozmiar i ergonomia

Niewątpliwie najważniejszym czynnikiem przy wyborze myszy jest to, jak ci leży w dłoni. Podczas gdy możesz zapobiec dużemu obciążeniu, jedynie zmieniając przestrzeń roboczą, posiadanie dobrej myszy, która będzie niemalże przedłużeniem Twojej dłoni może zrobić naprawdę ogromną różnicę. W przeważającej części obejmuje to dwie kwestie:

• wielkość,
• przyczepność.

Rozmiar to przede wszystkim osobiste preferencje, ale niektóre myszy są lepsze. Na przykład myszka na której kładziesz całą dłoń jest szybsza od innych, choć mniej precyzyjna, więc nie zawsze jest najlepszy dla graczy wymagających bardzo precyzyjnych ruchów, ale Tobie do pracy w biurze znakomicie wystarczy. Dzięki niej dłoń będzie mogła odpocząć.

Przewodowa vs. Bezprzewodowa

Jednym z innych ważnych czynników decydujących o wybraniu myszy będzie to, czy potrzebujesz myszy bezprzewodowej, czy też takiej z podłączonym kablem. Ogólnie rzecz biorąc, bezprzewodowe myszy wydają się być bardziej wygodne, ponieważ kabel nie będzie ci się podczas pracy plątać na biurku. Jednak myszy bezprzewodowe mogą również wykazywać pewne opóźnienie, które może wydawać się godziną, jeśli jesteś w trakcie intensywnej pracy. Ponadto mogą czasami zakłócać działanie innych urządzeń bezprzewodowych w domu, takich jak bezprzewodowy router G lub telefony bezprzewodowe 2,4 GHz. Bezprzewodowe myszy wymagają również baterii, co może być uciążliwe, jeśli zapomnisz ich naładować.

Pamiętaj też, że jeśli zamierzasz korzystać z łączności bezprzewodowej, masz kilka możliwości wyboru – Bluetooth i RF. Myszy RF są zwykle nieco bardziej czułe i mają większy zasięg, ale wymagają odbiornika USB, więc nadal będą korzystać z portu USB w urządzeniu. Bardziej prawdopodobne jest też zakłócanie działania innych urządzeń bezprzewodowych, o czym wspomniano wcześniej. Myszy Bluetooth są nieco rzadsze, ale będą parować z wieloma komputerami na własną rękę (jeśli twój komputer ma wbudowany Bluetooth).

Ostatecznie, jak zwykle – decyzja o wygodnej myszy zależy od Twoich wymagań i preferencji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*