5 niezawodnych sposobów nauki angielskiego przez Skype

close-up-student-in-online-class

Zdecydowałeś się na naukę angielskiego przez Skype, ale nie wiesz, jak zacząć? Doświadczony lektor tak poprowadzi zajęcia, że w mig opanujesz trudne reguły gramatyczne. Od czego najlepiej rozpocząć lekcje? Przedstawiamy 5 niezawodnych sposobów, które działają!

1. Gry słowne podczas nauki angielskiego przez Skype

Dopiero zaczynasz przygodę z nauką angielskiego przez Skype? Świetnie! Na początek proponujemy gry słowne. To zabawa połączona z przyswajaniem pojęć i nowych słówek.

Ty i Twój lektor możecie na zmianę podawać definicje takich słów jak: komputer, dom, szkoła, praca. To także dobry sposób, aby native speaker zorientował się, na jakim poziomie zaawansowania językowego jesteś. Dzięki temu przygotuje Ci odpowiednie ćwiczenia, które pozwolą Ci opanować język, ale nie będą przy tym zbyt trudne.

2. Korespondencja przez Skype

To także doskonała metoda nauki. Owszem, konwersacje są ważne, ale nie pochwalisz się znajomością języka, jeśli nie będziesz w nim dobrze pisać. Ucząc się angielskiego przez Skype, możesz korespondować ze swoim native speakerem. Możecie wymieniać spostrzeżenia na temat dnia codziennego, różnych sytuacji z życia lub po prostu luźno dyskutować.

Takie pisane rozmówki to także okazja, aby poznać angielskie konstrukcje gramatyczne, z którymi wiele osób ma problemy.

3. Nauka angielskiego przez Skype z wykorzystaniem książek i magazynów

Nie od razu Kraków zbudowano, więc pewnie i Ty nie od razu przeczytasz całego New York Times’a. Nauka angielskiego przez Skype z wykorzystaniem magazynów, gazet i książek to dobry pomysł. Nie tylko poznasz świat widziany oczami Anglików, ale także wiele się nauczysz. A co z trudniejszymi konstrukcjami? Native speaker na pewno pomoże Ci w tłumaczeniu niezrozumiałych zdań i podpowie, dlaczego użyto takiej, a nie innej formy.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego już po krótkim czasie tego rodzaju nauki zauważysz, że chcesz czytać więcej i więcej. Być może zdecydujesz się na książki znanych angielskich autorów w wersji oryginalnej? Polecamy na przykład Charlesa Dickensa czy Somerseta Maughama. Oczywiście Ty możesz mieć swoich ulubieńców. A jeśli jeszcze ich nie masz, gwarantujemy, że wkrótce ich znajdziesz.

4. Nauka angielskiej gramatyki przez praktykę

Zapytasz, czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Nauka angielskiego przez Skype nie może wiązać się tylko i wyłącznie ze wkuwaniem regułek. Zapomnij o metodach stosowanych w szkole. Tutaj obowiązują nowe zasady. Poznasz gramatykę głównie rozumowo, a nie pamięciowo. Wystarczy, że swobodnie zbudujesz zdania, a nauczyciel będzie zadawać Ci pytania, dlaczego użyłeś takiej, a nie innej konstrukcji. Wyjaśniając mu to, sam utrwalisz wiedzę.

Wiesz, dlaczego dzieci tak szybko uczą się języka obcego? Nie dlatego, że mają lepszą pamięć, ale dlatego, że nie stosują reguł. Po prostu intuicyjnie przyswajają zasady. Ty też tak możesz.

5. Oglądanie filmów w języku angielskim

Pewnie nie raz słyszałeś, że nauka angielskiego przez oglądanie filmów i słuchanie podcastów jest jedną z lepszych metod. To prawda, jednak trzeba wiedzieć, jak podejść do tematu i od razu nie rzucać się na głęboką wodę.

Skorzystaj z funkcji Skype, jaką jest pokaz ekranu. Pozwala to włączyć film bez napisów i zrozumieć, o czym mówią bohaterowie. Native speaker może Ci powtórzyć trudniejsze słownictwo lub nawet całe zdania w wolniejszym tempie. Zacznij jednak od krótkich filmików i dopiero potem przejdź do rozbudowanych seriali.

Wiesz już, jak uczyć się angielskiego przez Skype. Wiele oczywiście zależy od nauczyciela, od jego doświadczenia, ale też od Twojej motywacji. Nie bój się rozpocząć nauki, to wspaniała przygoda!

Przeczytaj więcej na naszej stronie :https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*