Nie wiesz, jaki materac wybrać? Materace Hilding to odpowiedź na potrzeby Twojego kręgosłupa

materace Hilding

Dobry materac do spania to podstawa. Co to jest właściwie za produkt? To miękki, sprężysty   podkład. Rdzeń materaca jest obłożony dodatkowymi materiałami, piankami lub matami. Uszyty z grubej tkaniny, często pikowanej  i wypełniony mikrogąbką, matą kokosową czy lateksem. Ale dopiero łóżko z materacem, zapewnia nam najwyższy komfort wypoczynku. To oczywiste, że brak stelaża może przyczynić się do szybszego zniszczenia materaca. Z kolei zły materac może powodować takie problemy jak alergie skórne, oddechowe i wady kręgosłupa. O czym należy pamiętać podczas zakupu tego ważnego elementu naszego łóżka? Materac koniecznie powinien posiadać odpowiednie atesty jakości, a także musi on być dobrany do indywidualnych potrzeb. Poza tym dobry materac oddycha i nie uczula. Przeczytaj w naszym artykule, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu nowego materaca i jak materace Hilding mogą wpłynąć na jakość snu.

Czy wiesz, że wiek i płeć mają duży wpływ na jakość snu?

Kobiety mają płytszy sen niż mężczyźni i częściej wybudzają się w nocy. Te trudności ze snem najczęściej nasilają się w okresie menopauzy, czyli wtedy, kiedy zmniejsza się liczba estrogenów, które mają wpływ na wydłużenie fazy snu zwanej REM. Będąc w temacie wieku i snu, należy zwrócić uwagę na fakt, że dziecko powinno spać na materacu średnio-twardym i elastycznym, który dopasowuje się do kształtu ciała. Polecane w tym wieku  materace Hilding,  wykonane są z dwóch różnych pianek, o różnej twardości. Młodzież potrzebuje materaca elastycznego, idealnie podpierającego ciało, który zapewni zdrowy sen i odpoczynek, uchroni kręgosłup przed wadami postawy. Niezależnie, ile masz lat, musisz pamiętać, że zaburzenia związane ze snem mają wiele negatywnych skutków wpływających na jakość naszego życia. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyć.

Jaki materac wybrać, aby cieszyć się zdrowym, spokojnym snem?

Gdy poszukujemy dobrego materaca do łóżka, chcemy, aby był wygodny. Ale co, tak naprawdę mamy na myśli, mówiąc “wygodny materac”? Nie dla każdego, ta sama twardość materaca będzie przecież odpowiednia, prawda? Jedni nie wyobrażają sobie snu na miękkim podłożu, podczas gdy inni muszą czuć, że wręcz “zatapiają się” w materacu. W łóżku spędzamy i śpimy przez 1/3 długości swojego życia. Ważne więc jest, aby miejsce, w którym śpimy, było odpowiednio dopasowane do naszych preferencji i potrzeb. Wtedy nasz organizm zregeneruje się i przygotowuje do kolejnego dnia.

Materace Hilding – materace sprężynowe, piankowe, termoelastyczne?  

Szukasz nowego materaca? Możemy Ci podpowiedzieć, że bardzo wygodny sen, zapewniają chociażby dobrze dobrane materace bonelowe. Na  schorzenia kręgosłupa polecane są materace Hilding – kieszeniowe, z tytanowymi sprężynami, wytrzymałe, odporne na odkształcenia, przeznaczone także osobom z większą wagą. Różnica między materacami kieszeniowymi a bonelowymi, to umieszczenie sprężyn w oddzielnych, małych kieszonkach, a każda z nich pracuje osobno, więc materac posiada większą elastyczność punktową. W materacach kieszonkowych sprężyn jest więcej niż w materacach bonelowych, dlatego zazwyczaj są one zdrowsze dla pleców i gwarantują większy komfort snu.

Z kolei materace piankowe polecane są osobom cierpiącym na zaburzenia krążenia. Dlaczego? Ponieważ uzyskujemy nacisk materaca na  różne partie, pod wpływem temperatury ciała. Poza tym, materace piankowe nie posiadają sprężyn oraz polecane są dla osób z alergiami. Wśród materacy piankowych popularne są na przykład te wykonane z wysokoelastycznej pianki HR. Czy wiesz, czym ona jest? Produkuje się ją techniką, która  powoduje, że jest trwalsza, bardziej odporna na odkształcenia, ma wysoką elastyczność, dobrze przepuszcza powietrze, a także zmniejsza ryzyko gromadzenia się w niej wilgoć i rozwoju pleśni.

Pokrowce na materace to kwestia higieny

Decyzję o wyborze właściwego modelu powinniśmy podejmować  także, sugerując się, z  jakich warstw wierzchnich jest wykonany. Dobrym rozwiązaniem są pokrowce ochraniające, które wykonuje się z nowoczesnych tkanin odpornych na zabrudzenia oraz przyjemnych w dotyku. Pokrowiec to specjalna tkanina, która ma skutecznie zabezpieczyć materac przed czynnikami zewnętrznymi, a przez to zapewnić  higienę i wygodę. Podczas zakupu zwróćmy uwagę, czy pokrowiec jest zdejmowany i można prać go w pralce.

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*