Nie masz czasu na wyjazdy naukowe? Poznaj możliwosci wideokonferencji

Webinar-afbeelding-facebook

Wyjazdy naukowe lub delegacje pracownicze posiadają wiele zalet, jednak wiążą się z wyjazdem i poświęceniem czasu na pogłębienie swojej wiedzy i umiejętności. Sama organizacja takiego wyjazdu związana jest z rezerwacją sali konferencyjnej, w której zorganizuje się szkolenie, często także noclegów, przejazdu, wyżywienia etc.  Wiąże się z to z często niemałymi kosztami, a także całkowitą niedyspozycją pracownika często przez kilka dni. Jak więc zminimalizować koszty przy wysokiej jakości wiedzy otrzymywanej na szkoleniu, bez konieczności wyjazdu pracownika?

Platformy internetowe

W sieci dostępne są platformy, oferujące narzędzia do kontaktu online. Za jego pośrednictwem możliwe jest przeprowadzenie szkolenia, konferencji, spotkania biznesowego, pokazu usług łączącego współpracowników niezależnie od miejsca, gdzie wszyscy pracownicy się znajdują. Na etutorium.pl, jednym z serwisów oferujących takie usługi, znaleźć można szeroki wybór narzędzi usprawniających komunikację online. Co najważniejsze, platforma umożliwia bieżącą komunikację podczas wirtualnego spotkania.

Jakie funkcje

Tak naprawdę wybór możliwości wirtualnych spotkań jest właściwie nieograniczona, zależy głównie od wyboru platformy. Organizując szkolenie, konferencję czy prezentację można skorzystać z szeregu narzędzi, takich jak tworzenie prezentacji online, możliwość nagrywania wystąpienia czy bezpośredni kontakt z pozostałymi uczestnikami wirtualnego spotkania. Te właśnie funkcje często przeważają o wyborze konkretnej platformy.

Jak zorganizować konferencję online

Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie konferencji, to warto na wstępie określić takie informacje jak ilość uczestników i prowadzących, a także przewidywana długość trwania konferencji. Warto również przewidzieć formę, w jakiej informacje będą przekazywane na szkoleniu- czy będzie to prezentacja, konferencja prowadzona na żywo czy projekcja filmu. Wszystko po to, aby wybrać narzędzia sprzyjające jak najlepszej jakości odbioru przekazywanej wiedzy. Na etutorium.pl znaleźć można przykładowe funkcje, do których należą nagrywanie bez ograniczeń, organizację wideokonferencji, wysoką jakość wyświetlania ekranu czy kompleksową pomoc techniczną na każdym etapie korzystania z platformy.

Ceny

Koszt korzystania z takiej platformy jest uzależniona w głównej mierze od ilości osób korzystających z platformy. Grupa do 100 osób korzystająca z platformy, to koszt około 200 złotych miesięcznie, natomiast do 300 uczestników to koszt około 250 złotych miesięcznie za korzystanie z platformy. istnieją również platformy obsługujące większe, nawet tysięczne grupy słuchaczy. W większości przypadków można bezpłatnie wypróbować działanie platformy, co pozwoli na ostateczny wybór.

Opinie

Chociaż tradycyjne formy szkoleń nadal są popularne, to ich wirtualne odpowiedniki cieszą się rosnącą popularnością. Łatwość obsługi platformy, połączona z konkurencyjnymi kosztami organizacji sprawia, że szkolenia w sieci są coraz częściej spotykane. Trudno się dziwić, bowiem sieć i jej atuty coraz częściej goszczą w codziennych obowiązkach naszego życia.

1 odpowiedzi "Nie masz czasu na wyjazdy naukowe? Poznaj możliwosci wideokonferencji"

  1. Wideo konferencje nie mają w sobie tego uroku co klasyczne konferencje w terenie :) Jeżeli ktoś był na takim spotkaniu to wie jak potrafi być sympatycznie. Ja najlepiej wspominam wyjazd do Kazimierza do http://villabohema.pl. Piękne miejsca do zwiedzania w wolnym od konferencji czasie :)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*