Neoregelia bromeliad – roślina stworzona dla słońca!

bromeliad-362262_960_720

Rośliny Neoregelia bromeliad są największymi z 56 rodzajów, do których zaklasyfikowano te rośliny. Prawdopodobnie najbardziej błyszczące z bromeliów, ich kolorowe liście dają wspaniałe odcienie, gdy znajdują się w jasnym świetle. Chociaż niektóre rosną bez bezpośredniego słońca, większość wymaga pełnego słońca, aby uzyskać najlepszy kolor.

Zidentyfikuj swój konkretny bromeliad i zbadaj, które oświetlenie jest dla niego najbardziej odpowiednie.

Odmiany Neoregelia Bromeliad

Różnorodne i ciekawe wzory odmian Neoregelia sprawiły, że są one najbardziej zhybrydyzowane, dodając do tej kategorii jeszcze więcej roślin. Fakty dotyczące Neoregelia bromeliad wskazują, że jest to jedna z bardziej zwartych grup i zwykle rośnie w formie rozety, głównie płaskiej i rozłożystej. W środku tej rośliny tworzą się kubki, zwane zbiornikami. Z tych zbiorników na chwilę wyłaniają się kwiaty Neoregelia bromeliad. Prawdopodobnie najbardziej znanym tego typu jest Neoregelia carolinae lub podobne. Roślina ma sporą rozetę z jasnozielonych liści, otoczonych białym paskiem z czerwonym zbiornikiem. Zbiornik wygląda tak, jakby wylano na niego puszkę czerwonej farby. Krótkie kwiaty są fioletowe. „Tricolor” jest podobny, z żółtawymi do białawymi paskami i paskami. Kiedy roślina jest gotowa do kwitnienia, niektóre paski stają się czerwone – ma liliowy kwiat.

Neoregelia „Fireball” ma piękny odcień od ciemnoczerwonego do bordowego, gdy rośnie w pełnym słońcu. To jest roślina karłowata. Mniej niż pełne słońce może spowodować, że roślina powróci do zieleni. Kubki stają się różowe, zanim pojawią się fioletowe kwiaty. Takie rośliny egzotyczne należy zimować w pomieszczeniach w chłodniejszych miejscach.

Informacje o roślinach Neoregelia Bromeliad

Podlewaj bromeliady wyłącznie wodą destylowaną lub deszczową. Nie podlewaj gleby. Woda trafia do kubków, które tworzą się na roślinie. Zbiornik powinien być zawsze wypełniony wodą. Bromelie również lubią wilgoć. Większość Neoregelii jest monokarpicznych, co oznacza, że ​​zakwitają one raz i umierają. Kwitnie czasami po dwóch latach lub dłużej, gdy roślina jest w optymalnych warunkach. Zwykle do czasu kwitnienia rodzą młode, które można oddzielić, aby uzyskać pełnowymiarową roślinę.

Większość bromelii to epifity, żyjące raczej na drzewach niż w glebie. Kilka z nich to litofity, co oznacza, że ​​żyją na skałach. Fotosyntetyzują jak inne rośliny i wykorzystują swój mały system korzeniowy jako kotwicę. Woda jest w dużej mierze wchłaniana przez liście z powietrza. Gleba na bromelie nie zapewnia pożywienia i w większości przypadków nie powinna być używana do dostarczania wilgoci. W związku z tym, jeśli używasz specjalnej mieszanki do zakotwiczenia rośliny, nie powinna ona zawierać gleby. Odpowiednią mieszanką są wióry z kory, gruby piasek i torf w równych częściach.

Warto chcąc zdecydować się na uprawę tych roślin – dowiedzieć się jak najwięcej na ich temat, aby wykorzystać ich pełen potencjał w możliwie jak największy sposób.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*