Jak wybrać najlepszą akumulatorową pilarkę tarczową dla siebie?

pexels-ron-lach-8832016

pexels-ron-lach-8832016Zastanawiasz się, którą pilarkę tarczową wybrać i dlaczego? Słusznie! W końcu pilarka tarczowa to doskonałe narzędzie elektryczne do cięcia prostego, czystego i dokładnego. Użyj jednej do cięcia ciężkiego drewna, arkuszy lub płyt sztucznych, takich jak MDF, a zobaczysz, jak szybko i łatwo możesz wykonywać cięcia, które w przypadku innych pił mogą być niechlujne lub kłopotliwe. Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj: https://www.plasmet.pl/blog/pilarka-tarczowa-milwaukee-dlaczego-warto/.

Dla większości z nas pomysł zakupu piły tarczowej zaczyna się od jednego pytania: przewodowa czy bezprzewodowa? W tym przewodniku wskazujemy na zalety posiadania akumulatorowej piły tarczowej, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i która jest najlepsza na rynku.

Jakie są zalety akumulatorowej piły tarczowej?

Przewodowa  pilarka tarczowa pozwala na pracę przez cały dzień bez konieczności ładowania akumulatorów. Ich wadą jest jednak potencjalne ryzyko potknięcia się o kabel i ograniczona swoboda poruszania się po warsztacie. Dzięki bezprzewodowej pilarce tarczowej otworzysz zupełnie nowy świat możliwości cięcia! Rozumiemy jednak, że wybór bezprzewodowej pilarki tarczowej może być trudny, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik zakupowy, w którym dowiesz się, jak wybrać najlepszą akumulatorową pilarkę tarczową dla siebie, w oparciu o moc potrzebną do typowych zastosowań.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pilarki tarczowej?

Najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze pilarki tarczowej, to:

• wydajność cięcia,
• głębokość cięcia,
• skosy.

Wydajność i głębokość cięcia urządzeniem takim jak pilarka tarczowa Milwaukee zależy od rozmiaru brzeszczotu piły. Zwróć szczególną uwagę na rodzaj brzeszczotu dostarczonego z Twoją akumulatorową piłą tarczową lub dla niej dostępnego. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojej pilarki tarczowej, niezbędne jest użycie odpowiedniego typu brzeszczotu do wykonywanego zadania. Jest to również istotne dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa.

Głębokość cięcia, jaką można uzyskać za pomocą akumulatorowej piły tarczowej, różni się w zależności od producenta, dlatego należy zwrócić uwagę na maksymalną głębokość cięcia wynoszącą 0°. Taką głębokość można ciąć, gdy piła nie jest używana do cięcia ukośnego, co jest możliwe do osiągnięcia, jeśli pilarka ma regulowaną płytę podstawy. Nie wszystkie pilarki tarczowe są sobie równe pod tym względem. Na przykład jedna pilarka może nie ciąć tak głęboko jak inna pod kątem 0°, ale będzie ciąć głębiej przy skosie 45°. Zatem jaki rodzaj cięcia ma dla Ciebie większe znaczenie.

Szybkość i kontrola

Im szybciej silnik może obracać ostrze, tym większą masz kontrolę nad cięciem. To wszystko, co możemy na ten temat powiedzieć – dlatego zwróć uwagę na liczbę obrotów na minutę bezprzewodowej pilarki tarczowej, która Cię interesuje.

Dodatkowe funkcje

Większość z nas lubi dodatkowe funkcje i zalety naszych elektronarzędzi, które producent wprowadził, aby pomóc nam bezpieczniej wykonywać pracę itp. Jeśli i Ty jesteś podobnego zdania, koniecznie też zwróć uwagę na ten aspekt.

DoubleTree by Hilton: Wyjątkowe Sale na Imprezy Okolicznościowe i Konferencje w Centrum Warszawy

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*