Najciekawsze postacie świata muzyki w ostatnich latach

sound-4872775_640

Świat muzyki nieustannie ewoluuje i choć mogłoby się wydawać, że nagrano już praktycznie wszystko, co jakiś czas pojawiają się artyści, którzy rzucają słuchaczy na kolana. Wśród najciekawszych postaci świata muzyki ostatnich lat warto wymienić nie tylko przedstawicieli muzyki popularnej, ale również bardziej niszowych gatunków.

W ostatnich latach zarówno w muzyce polskiej, jak i światowej wiele się dzieje. Pojawiają się nowe gwiazdy, których utwory są prawdziwymi hitami, chętnie granymi przez wszystkie stacje radiowe i słuchanymi w internecie. Wśród największych postaci warto oczywiście wymienić takie gwiazdy, jak Adele, Lady Gaga, Ed Sheeran czy Dua Lipa, które sprzedają miliony płyt nawet w czasach, w których sprzedaż płyt dawno musiała ustąpić miejsca muzyce ściąganej w sieci.

Muzyka oryginalna i orientalna

W świecie muzyki regularnie pojawiają się artyści, którzy zachwycają ciekawymi brzmieniami ze względu na łączenie stylów, a także wykorzystanie wielu rodzimych gatunków z różnych stron świata. Bardzo popularny w ostatnich lat jest koreański k-pop, a zespoły uprawiające tego rodzaju muzykę mają swoich wielbicieli pod każdą szerokością geograficzną. Dużym zainteresowaniem cieszy się również łączenie muzyki popularnej z klasyczną. Tutaj ciekawym przedstawicielem jest węgierski pianista Havasi, którego koncerty to prawdziwe show pełne dźwięków, świateł, występów instrumentalistów, a także chórzystów czy tancerzy.

Na polskiej scenie też nie brakuje ciekawych postaci

Polska scena muzyczna to również miejsce pełne nowości, ciekawych postaci i artystów, którzy wyróżniają się w tłumie innych. Warto wymienić tutaj artystkę występującą pod pseudonimem Sanah, która zgarnia wiele prestiżowych nagród, rapera Matę, a także Tymka, kwiat Jabłoni, Vito Bambino czy Kaśkę Sochacką, która co rusz wypuszcza nowe, niebanalne kawałki. Biorąc pod uwagę jakość tego, co tworzą wymienieni artyści, można mieć pewność, że nie są to gwiazdy jednego sezonu, artyści, którzy na stałe zapiszą się w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Nowa płyta do kupienia tutaj -> Joanna Jakubas

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*