Kroplówki witaminowe – nie tylko kosmetologia!

girl-5264295_1280

Krople witaminowe, znane również jako kroplówki z witaminą – to coś więcej niż trend wellness dla celebrytów, na punkcie którego zwariowała również medycyna estetyczna bielsko. Stanowią również bardzo skuteczną terapię dla pacjentów z poważnymi schorzeniami. W rzeczywistości leczenie wysokimi dawkami witaminy C jest obecnie testowane niesamowicie na topie.

Jeśli Ty lub Twoja ukochana osoba została skierowana na terapię witaminą, możesz się zastanawiać, co to są kroplówki witaminowe i jak ich zastosowanie pomóc w powrocie do zdrowia. W tym artykule przedstawimy wszystko, co najważniejsze musisz wiedzieć o kroplówkach witaminowych. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://vitallclinic.pl .

Co to jest kroplówka witaminowa?

Chociaż kroplówki witaminowe są reklamowane jako lekarstwo na wszystko, od zmęczenia po słabej kondycji skórę, od dawna stosuje się je również w leczeniu niedoborów i innych poważnych schorzeń. Mówiąc najprościej, kroplówka witaminowa to zabieg medyczny, w którym pacjent otrzymuje witaminy przez małą rurkę wprowadzaną do żyły – kosmetologia bielsko bardzo chętnie z tego korzysta. Leczenie może trwać od 20 minut do godziny i może wymagać częstego powtarzania.

Bezpieczne podawanie kroplówki witaminowej wymaga przeszkolonego specjalisty. Często stosowane są w szpitalach, ośrodkach rehabilitacji krótko- i długoterminowej, zakładach opieki długoterminowej, a także w domu dla pacjentów poddawanych opiece hospicyjnej lub paliatywnej.

Jak kroplówki dożylne pomagają organizmowi przyswajać witaminy?

Podczas gdy witaminy podawane doustnie są rozkładane przez żołądek i przewód pokarmowy, krople witaminowe wchłaniają się bezpośrednio do krwiobiegu. W rezultacie szybkość wchłaniania witamin podawanych dożylnie jest nawet o 40% wyższa. Oznacza to, że witaminowe kroplówki są szybkim i skutecznym sposobem na dostarczenie niezbędnych witamin do komórek pacjenta. Mogą:

  • dostarczać jednorazowo wyższe stężenia witamin,

  • pozwalać na bardziej precyzyjne dawkowanie,

  • być również zalecane dla pacjentów, którzy próbowali suplementów doustnych, ale nie zareagowali dobrze.

Wreszcie kroplówki dożylne pomagają zapewnić wystarczający poziom witamin u pacjentów, którzy nie są w stanie połykać lub trawić witamin doustnie. Krople witaminowe są używane w wielu sytuacjach. Niektóre z najczęstszych zastosowań to oczywiście niedobory witamin, które mogą być wynikiem problemów żywieniowych, chorób przewodu pokarmowego, niektórych chorób przewlekłych, a nawet demencji.

Krople witaminowe mogą być jednak również skutecznym składnikiem leczenia przewlekłych lub ciężkich ran, powrotu do zdrowia po operacji, choroby nerek, migren oraz infekcji bakteryjnych lub wirusowych, takich jak zapalenie płuc lub ciężkie zapalenie zatok.

Jakie witaminy i minerały stosuje się w terapii dożylnej?

Niektóre z najczęstszych witamin i minerałów podawanych przez IV to magnez, wapń, witamina B, cynk, arginina, glutamina i witamina C. Witaminy zawarte w kroplówce witaminowej zależą od leczenia, jakiego potrzebuje pacjent.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*