Nadmorski urlop z dziećmi? Te wskazówki mogą Ci się przydać!

child-872057_960_720

Wskazówki dotyczące bezpiecznych wakacji na plaży to temat, którym chcemy się dzisiaj z wami podzielić. Wiele rodzin co roku wybiera się na plażę na letnie wakacje. Dla wielu osób słoneczny dzień na plaży w Kołobrzegu jest najlepszym sposobem spędzenia letniego dnia i doskonałym sposobem na spędzenie rodzinnych wakacji.

Pewnym sposobem na zepsucie rodzinnych wakacji na plaży jest jednak zachorowanie, zranienie, a nawet śmierć dziecka. Chociaż wakacje na plaży są świetne, nie są pozbawione pewnego ryzyka.

Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi bezpiecznego rodzinnego wypoczynku na plaży.

1. Przestrzegaj lokalnych ostrzeżeń!

Ważne jest, aby ludzie rozumieli, że wiatr wytwarza fale. Im silniejszy wiatr, tym silniejsze fale. Kiedy fale się wznoszą, jest to znak, że występują silniejsze prądy i częstsze fale – które mogą być zbyt duże dla przeciętnego pływaka, a na pewno dla małych i odważnych dzieci.

Typowy system ostrzegania oparty na flagach dla plaż to:

Podwójne czerwone flagi – nawet nie myśl o wejściu do wody lub w jej pobliżu; to zbyt niebezpieczne. Zdecydowanie lepiej spojrzeć na inne atrakcje dla dzieci Kołobrzeg aniżeli plażowanie tego dnia.

Czerwona flaga - niebezpieczne warunki i powinieneś pozostać bardzo blisko brzegu i być przygotowanym na natychmiastowe opuszczenie wody.

Żółta flaga – warunki umiarkowanie niebezpieczne, ale silni pływacy mogą zapuszczać się dalej.

Zielona flaga - łagodne warunki. Jest to woda bezpieczna dla wszystkich pływaków.

Zapytaj lokalnych ratowników lub kierowników w twoim hotelu lub ośrodku o ich rekomendacje, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

2. Alkohol i pływanie lub pływanie łódką nie łączą się

Prawie połowa wszystkich katastrofalnych obrażeń – w tym utonięć – wiąże się ze spożywaniem alkoholu. Nawet niewielkie ilości alkoholu mogą wpłynąć na twoją:

  • ocenę sytuacji,
  • równowagę,
  • koordynację.

Poziom alkoholu w ciele osoby jest wyższy, gdy nie pije wody i jest na słońcu – trzy czynniki, które prowadzą do odwodnienia.

Alkohol zmniejsza również zdolność organizmu do utrzymania ciepła, więc jeśli spadniesz z łodzi do chłodnej wody, możesz mieć problemy z utrzymaniem ciepła ciała na tyle długo, abyś mógł bezpiecznie popłynąć lub zostać uratowany.

Uwaga: obrażenia odniesione podczas przekraczania lokalnego limitu zawartości alkoholu we krwi nie są objęte planami ubezpieczenia podróżnego, dlatego ważne jest, aby pozostać poniżej tego limitu.

3 Schowajcie się, jeśli zanosi się na burzę.

Gdy nadchodzi burza, plaże często się zamykają, ale jeśli podróżujesz w obszarze z niewielkim nadzorem lub konserwacją, możesz nie zostać wezwany i poproszony o wejście do środka. Uderzenia pioruna na plażach są niezwykle powszechne i co roku są trzecim najbardziej śmiertelnym zagrożeniem dla plażowiczów i pływaków.

Nie czekaj, aż nadejdzie burza. Zamiast tego ciesz się widokiem z hotelu.

Jeśli podróżujesz z dala od domu i spędzasz rodzinne wakacje w kurorcie w Kołobrzegu, a jedno z twoich dzieci zaczyna borykać się z wysoką gorączką w nocy, znajdż odpowiednią lokalną opiekę medyczną i bądź spokojny.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*