Myślisz o otwarciu restauracji, a czy pomyślałeś o tych aspektach?

kariera_restauracja

Przygotowanie do otwarcia nowej restauracji może być przytłaczające. Jest wiele różnych obszarów do rozważenia, od finansowania do zatrudnienia. Czytaj dalej – poznasz tutaj kilka różnych istotnych kwestii, które powinieneś zrozumieć przed otwarciem drzwi dla Klientów.

Posiadanie restauracji to… praca

Powinno to być dość proste pojęcie do zrozumienia. Posiadanie restauracji oznacza, że ​​będziesz pracować w większości przypadków, szczególnie na początku. Czy lubisz weekendy, święta i urodziny swoich dzieci?

Co powiesz na romantyczną kolację w Walentynki lub zabawę na zabawę sylwestrową? Cóż – pamiętaj, że w gastronomii są to dni robocze.

Nigdy nie zakładaj, że klienci będą gromadzić się w Twojej restauracji

Aby rozpocząć własną działalność, szczególnie w restauracji, musisz poczuć pewną pewność siebie. I dobrze. Ale nie wyprzedzaj siebie. Otwarcie restauracji nie przypomina filmu – jeśli zbudujesz restauracje, Klienci mogą przyjść. Albo mogą po prostu powiedzieć, że przyjdą. Albo mogą pojawić się raz i nigdy nie wrócić. To nie znaczy, ale ludzie będą cię okłamywać, ale bywa różnie i wszystkie Zakopane restauracje muszą się na to przygotować.

Pomyśl dwukrotnie przed zatrudnieniem rodziny i przyjaciół

Mimo że istnieje wiele udanych firm rodzinnych, w tym restauracji, powinieneś uważać na zatrudnianie w obu grupach. Zmieniasz całą dynamikę swojego związku, gdy stajesz się członkiem rodziny lub szefem przyjaciół.

Miej jasny plan biznesowy

Biznesplan jest szczególnie pomocny dla osób nowych w branży spożywczej / restauracyjnej. Podczas badania informacji dotyczących planu biznesowego restauracji możesz napotkać problemy, których wcześniej nie rozważałeś, takie jak:

  • licencje,

  • przepisy podatkowe.

Zapoznaj się z opcjami finansowania dostępnymi do otwarcia nowej restauracji

Wiele osób marzy o otwarciu nowej restauracji. Jednak znalezienie odpowiedniego finansowania nowej restauracji może być dla wielu osób poważną przeszkodą.

Przestudiuj konkurencję

Ludzie, którzy chcą otworzyć własną restaurację, często patrzą na lokalne restauracje ze znużonym okiem. Mogę zrobić lepsze krewetki niż tutaj… Gdybym był właścicielem tej restauracji, nigdy bym nie miał telewizora przy barze. Uważaj, aby nie mieszać osobistych uprzedzeń z biznesem. Jest coś w tych innych restauracjach, że przemawiają do klientów. Nawet jeśli nie podoba Ci się pomysł na telewizor w barze, większość klientów to lubi. Podczas studiowania konkurencji zadaj sobie pytanie: dlaczego ludzie tu przybywają? Jaki jest urok tego miejsca? Następnie znajdź odpowiedź i dowiedz się, w jaki sposób zamierzasz zrealizować ten sam cel w swojej restauracji lub nawet lepiej, zrób coś wyjątkowego, czego nikt inny nie oferuje.

Stwórz unikalne menu

Idealne menu restauracji oferuje równowagę unikalnych potraw i starych- ulubionych. Chcesz zaintrygować klientów nowymi posiłkami, które są smaczne do jedzenia. Zastanów się nad podstawowym burgerem. Możesz go zaoferować w klasycznej formie – zwykły lub z amerykańskim serem. Możesz także zaoferować unikalną wersję, która pasuje do Twojego stylu restauracji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*