W jakim celu montujemy klapy dymowe w biurowcu i czy wszędzie są one koniecznością?

scott-webb-kAJE-3_4zHE-unsplash

Zabezpieczenie przeciwpożarowe jest istotne we wszystkich obiektach, zarówno w domach jednorodzinnych czy blokach, jak i biurowcach czy obiektach użyteczności publicznej. Bezpieczeństwo musi być zapewnione praktycznie pod każdym względem, warto więc o nim pamiętać już na etapie projektowania obiektu czy przeprowadzania prac remontowych. Jednym z rozwiązań, które dobrze sprawdzają się w dużych budynkach, między innymi w b biurowcach, są klapy dymowe.

Klapy dymowe to rozwiązania, które sprawdzają się w domach mieszkalnych, biurowcach, halach fabrycznych czy w magazynach. Są tym bardziej wskazane, im więcej osób pracuje w danym miejscu oraz im większe jest ryzyko pożarowe w danym miejscu. Można je zamontować w różnych miejscach na dachu, co pozwala bez problemu dopasować je do konstrukcji budynku. Klapy dymowe pełnią przede wszystkim funkcję zabezpieczającą w sytuacji pożaru, wybuchu, ulatniania się jakichś toksycznych substancji i innych form zadymienia. Otwierają się automatycznie w momencie, gdy pojawia się nadmiar dymu, usuwają szkodliwe substancje z pomieszczenia i zapewniają większe bezpieczeństwo dla wszystkich osób, które przebywają w pomieszczeniu.

Możliwość wyjścia ewakuacyjnego

Poza oddymianiem, klapy dymowe mają również sporo innych funkcji. Przede wszystkim, zwykle są wykonane z przezroczystych, mocnych tworzyw, dzięki czemu można je wykorzystać do doświetlenia pomieszczenia. Można również stworzyć z nich wyjścia ewakuacyjne. Będzie to dobre rozwiązanie wtedy, gdy w biurowcu czy w innym pomieszczeniu firmowym pracuje dużo osób i w sytuacji zagrożenia pojawiłby się problem z szybką i sprawną ewakuacją. Trzeba jednak pamiętać, że jakość, funkcjonalność i niezawodność klap dymowych zależy w dużym stopniu od tego, jak zostaną zamontowane. Warto więc szukać rozwiązań, które będą sprawdzone, solidne, a niekoniecznie najtańsze. Jeśli właściciel firmy szuka oszczędności na bezpieczeństwie swoich pracowników, prędzej czy później takie działania mogą się dla niego źle skończyć.

Zatrudnij specjalistów

Wszystkie elementy konstrukcyjne na dachu, takie jak wyłazy, świetliki czy klapy oddymiające powinny być montowane przez osoby, które mają doświadczenie, umiejętności, a także wszystkie niezbędne uprawnienia. Dzięki temu inwestorzy mogą mieć pewność, że montaż będzie prawidłowy. Na dachu ważna jest przede wszystkim dokładność i szczelność montażu. Nawet niewielkie usterki w tym zakresie mogą bowiem skutkować tym, że pokrycie dachowe nie będzie szczelne, a w miejscach łączenia pojawią się szczeliny, przez które pod pokrycie będzie dostawała się wilgoć i woda deszczowa. A to jest już spore zagrożenie dla całej konstrukcji dachu. Na https://tech-plast.eu/klapy-dymowe można znaleźć usługi doświadczonych fachowców, którzy wszystkie elementy w dachu montują z najwyższą starannością i zgodnie z oczekiwaniami inwestorów. Będą sprawne, funkcjonalne i niezawodne przez wiele lat użytkowania.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*