Mobilne udogodnienia w Twoim zawodzie – czy znasz je wszystkie?

featureimage

Aby praca przebiegała szybko, sprawnie i bezproblemowo, warto zadbać o to, by pracownicy w firmie byli wyposażeni we wszystkie niezbędne akcesoria, które ułatwią im wykonywanie obowiązków zawodowych. Dzięki temu praca będzie przebiegała sprawnie, a jednocześnie pracownicy będą zadowoleni, że ich pracodawca dba o jakość czasu spędzanego za biurkiem lub w innych miejscach, gdzie wykonują oni swoja pracę.

 

Najważniejszym elementem pracy, szczególnie w warunkach biurowych jest komputer z dostępem do internetu. W przypadku pracowników, którzy sto procent czasu spędzają za biurkiem, doskonale sprawdzą się zwykłe komputery stacjonarne. Gdyż nie ma potrzeby ich przenoszenia. Komputery stacjonarne są wygodne, można  je również o wiele łatwiej połączyć z wewnętrzną siecią firmy oraz wyposażyć we wszystkie niezbędne programy czy akcesoria do codziennej pracy. Jeśli jednak pracownik nie pracuje jedynie w siedzibie firmy, ale również porusza się po mieście, czy nawet po kraju, jego komputer powinien być mobilny, aby mógł wykonywać prace nie tylko przy firmowym biurku, ale również w każdym innym miejscu. Bardzo często komputer jest również potrzebny podczas spotkania z klientem czy kontrahentem, dzięki czemu można mieć pod ręką wszystkie niezbędne dokumenty. Dobry, sprawny i wygodny laptop jest więc niezbędny do wykonywania pracy poza siedzibą firmy.

 

Pracownik pod służbowym telefonem

 

Pracodawca powinien również wyposażyć swoich mobilnych pracowników w służbowe telefony komórkowe. Nie mają oni bowiem możliwości być nieustannie pod telefonem stacjonarnym. Co więcej, takich telefonów pracownicy mogą od szefa wymagać, jeśli na korzystaniu z nich w dużej mierze opiera się ich praca. Żaden pracownik nie ma bowiem obowiązku używać prywatnego telefonu do służbowych celów. Po pierwsze, nie musi pokrywać kosztów rozmów telefonicznych ponoszonych w związku z wykonywanymi obowiązkami. Po drugie, może tez po prostu nie chcieć podawać swojego prywatnego numeru wszystkim klientom, z jakimi współpracuje. Telefon służbowy to także rozwiązanie idealne dla osób, którym zależy na skutecznym oddzieleniu pracy od życia prywatnego. Dzięki temu po pracy można po prostu wyłączyć telefon i nie przejmować się żadnymi służbowymi sprawami w czasie wolnym od pracy.

 

Szeroki wybór umów z sieciami komórkowymi

 

Aby pracownicy byli wyposażeni w dobre i sprawdzone telefony, właściciel firmy powinien najpierw podpisać umowę z konkretnym operatorem telefonii komórkowej. A jest z czego wybierać – operatorzy nieustannie poszerzają i modyfikują swoją ofertę dla klientów firmowych, dzięki czemu jest ona bardzo elastyczna i często można ją dopasować do indywidualnych potrzeb. Największym problemem czy niedogodnością podczas korzystania z sieci komórkowych mogą być problemy z zasięgiem lub awaria Orange  czy innej sieci komórkowej. Ten pierwszy problem jest już coraz mniejszy, gdyż wielcy operatorzy najczęściej gwarantują bezproblemowy zasięg na terenie całego kraju. W przypadku awarii często nie da się ich uniknąć, gdyż bywają takie, na które operatorzy nie mają wpływu. Mają natomiast wpływ na szybkość usuwania takich usterek. Warto brać to pod uwagę zanim podpiszemy konkretną umowę. Dobrze jest więc zapoznać się z opiniami na temat operatorów wśród klientów, którzy już korzystają z ich usług. Często bowiem zapewnienia firm niewiele mają wspólnego z tym, co faktycznie oferują swoim klientom.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*