Dlaczego warto kupić mieszkanie na Wilanowie w Warszawie?

Warsaw,,Poland.,27,April,2020.,Modern,Apartment,Building,In,Wilanow

Jeśli wybieramy mieszkanie, należy patrzeć nie tylko na jego metraż i układ, ale też zwrócić uwagę, jakie punkty usługowe lub tereny zielone mamy w okolicy. W Warszawie dużo plusów pod tym względem ma dzielnica Wilanów. Bogata infrastruktura i łatwe dotarcie do innych dzielnic Warszawy to duże atuty tej lokalizacji.

Idealna dzielnica dla ludzi, którzy chcą być bliżej natury w Warszawie

Wilanów to jedna z dzielnic w stolicy, która jest idealna dla osób, które cenią sobie spokój i sielankę, a jednocześnie chcą być blisko miejskiego życia. Na Wilanowie jest mnóstwo terenów, gdzie dominuje zieleń i pozwalają nam, nie wychodząc z miasta, być bliżej natury. Mieszkańcy tej dzielnicy najczęściej na spacery wybierają się w okolice Pałacu w Wilanowie, gdzie jest mnóstwo ścieżek do spacerowania. Niedaleko nowych osiedli Wilanowa jest też ogród w Powsinie, a parę kilometrów dalej jest zielony Konstancin z parkiem przy tężniach. Prawdziwy raj dla tych, którzy lubią wypoczynek na wolnym powietrzu.

Wilanów w Warszawie: dobra komunikacja i szybki rozwój

Ogromnym plusem tej dzielnicy jest to, że dość łatwo można przemieścić się z niej do centrum Warszawy przy pomocy komunikacji miejskiej. Nie potrzeba do dojechania tam żadnych przesiadek, dzięki czemu można być w porach szczytu realnie szybciej przy Pałacu Kultury i Nauki niż samochodem, ponieważ autobusy poruszają się po buspasach. Możemy też pojechać autobusem do metra, a już za chwilę – także tramwajem. W tej dzielnicy przybywa też miejsc pracy – na nowych osiedlach otwiera się coraz więcej biur. Wielu właścicieli firm, którzy mieszkają w miasteczku Wilanów, wynajmuje po prostu powierzchnie w pobliżu.

Dużym atutem tej dzielnicy są szkoły międzynarodowe a także liczne przedszkola, które są otwierane proporcjonalnie do rozbudowujących się nowych osiedli. Nowe osiedla na Wilanowie budują Dor, PolNord i Robyg, a także wielu mniejszych developerów.

Warsaw,,Poland.,27,April,2020.,Modern,Apartment,Building,In,Wilanow

Sporo galerii handlowych i punktów usługowych w Wilanowie

Kolejnym atutem Wilanowa jest duża liczba punktów usługowych w tej dzielnicy. Tak naprawdę ta okolica jest samowystarczalna – dobre rozplanowanie potwierdza przyznana dzielnicy Nagroda urbanistycznej doskonałości roku. Najpopularniejszym miejscem do zakupów jest Promenada. Można również odwiedzić znajdujące się w tej dzielnicy Vis a Vis Wilanów i Alto Wilanów Pasaż Handlowy. Znajdziemy tam nie tylko sklepy spożywcze i z ubraniami, ale też bez problemu skorzystamy z usług fryzjera, czy kosmetyczki. Nie będzie kłopotu z wykończeniem wnętrz, ponieważ w pobliżu znajdują się liczne sklepy budowlane, w tym słynne centrum handlowe na Bartyckiej, gdzie znajdziemy wszystko, co konieczne do urządzenia nowego mieszkania. Na tej ulicy również znajduje się jeden z najstarszych w stolicy sklepów budowlanych, czyli Kim, gdzie jest możliwość zakupu materiałów budowlanych na miejscu lub przez Internet. W pobliżu są też tzw. „budomarkety” sieciowe – na ulicy Europejskiej znajduje się sklep budowlany Bricoman, ale niedaleko jest też do Obi na ulicy Puławskiej.

Mieszkania na Wilanowie znajdowały się kiedyś trochę na uboczu miasta. Dziś dzielnica jest już tak dobrze skomunikowana, że czujemy się tam jak jednej z centralnych dzielnic, ale mamy więcej spokoju i zieleni.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*