Meble industrialne – czym się charakteryzują?

meble w stylu industrialnym

 

 

Uniwersalne i oryginalne meble industrialne podkreślają minimalistyczny i surowy charakter pomieszczeń utrzymanych w pofabrycznej stylistyce nowojorskich loftów. Sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych, modnie zaaranżowanych mieszkaniach, lecz również w domach urządzonych w stylu art deco, klasycznym oraz eklektycznym. Czym się charakteryzują?

 

Czym charakteryzują się meble industrialne?

 

Początek stylu industrialnego sięga lat 50 i kryzysu gospodarczego, który zmusił wielu przedsiębiorców do zamknięcia zakładów pracy. Puste fabryki, warsztaty i magazyny zostały przekształcone na mieszkania i pracownie dla artystów. Surowe, minimalistyczne, przestrzenne wnętrza obiektów przemysłowych zaczęto wypełniać prostymi, pozbawionymi jakichkolwiek zdobień meblami z drewna i metalu, które po dziś dzień cieszą się szczególną popularnością na całym świecie. Co je wyróżnia?

 

  1. Przemysłowy wygląd

 

Pierwotnie np. półki industrialne służyły, jako wyposażenie zakładów pracowniczych. Znalezione przez artystów na terenie obiektów przemysłowych stały się funkcjonalnymi przedmiotami wyróżniającymi się oryginalnym wyglądem. Obecnie meble loftowe tworzone są w oparciu o tę koncepcję. Ich kształt oraz wygląd przypominają wzory znajdujące się w starych fabrykach.

 

  1. Minimalizm

 

Styl industrialny to przede wszystkim prostota i minimalizm. Takie też są meble loft –utrzymane w stonowanej kolorystyce (biały, szary), pozbawione ornamentów i zdobień, geometryczne bryły, zachwycają bardzo często intrygującymi i unikatowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

 

  1. Funkcjonalność

 

Meble industrialne muszą być zarówno estetyczne, jak i użyteczne. W loftach nie ma miejsca na wyposażenie, które nie spełnia swoich funkcji.

 

  1. Lekkość

 

Styl loftowy charakteryzuje się przestrzennością i lekkością, dlatego umeblowanie znajdujące się w zaaranżowanym w tej stylistyce mieszkaniu, nie może sprawiać wrażenia ciężkiego. Stolik loft, meble do salonu, jadalni czy sypialni powinny być surowe, solidne, a przy tym bardzo lekkie.

 

  1. Solidność

 

Meble industrialne wykonane są z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe i trwałe. Estetyczne wykonanie, solidna konstrukcja i wygląd szaf, stołów czy biurek, sprawiają, że są one tak chętnie wybierane przez klientów.

 

  1. Stal, drewno i beton

 

Industrializm kojarzy się z drewnem, metalem i betonem, dlatego to właśnie z tych surowców produkuje się meble. Idealnym pomysłem będzie wprowadzenie do wnętrz szafy, regału czy komódki stylizowanych na stare oraz stolików i krzesełek ze stalowymi nóżkami.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*