Jaki dywan do jadalni?

Przechwytywanie

Znalezienie praktycznego i stylowego dywanu do jadalni nie jest łatwym zadaniem. Puszysty stos może trwale uwięzić każdy okruch ze stołu. Zbyt małe dywaniki mogą potykać się o krzesła. Ale dobry dywan może wnieść do jadalni kolor, fakturę, ciepło i styl – dzięki czemu polowanie jest warte wysiłku. Przeczytaj garść wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego dywanu do tego ciężko pracującego pokoju

Błąd po stronie zbyt dużego.

Dywan do jadalni powinien mieć co najmniej trochę dodatkowej przestrzeni ze wszystkich stron stołu jadalnego, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca, aby goście mogli wyciągnąć krzesła bez potykania się o dywan. Idealna jest jeszcze szersza granica. Aby mieć pewność, że otrzymujesz dywan w odpowiednim rozmiarze, zmierz swój stół jadalny, dodaj 20 cm lub więcej z każdej strony i zaznacz obszar bezpośrednio na podłodze taśmą malarską. Jeśli zaznaczone miejsca dobrze wpasowują się w inne meble do jadalni (bufet, wózek barowy), rozważ zwiększenie obszaru.

Wybierz dywan o płaskim splocie lub krótkim włosiu.

Ponieważ rozlanie jest nieuniknione, a łatwość, z jaką można odsunąć krzesło, jest ważna, dywany o płaskim splocie lub z krótkim włosiem są praktycznym wyborem w jadalni. Zostaw dywany kudłate, dywany marokańskie i inne grube, puszyste dywany do salonu – gdzie będą wymagały mniej czyszczenia i konserwacji.

Wykorzystaj dywan jako punkt wyjścia do dekoracji.

Jeśli dywan jest jednym z Twoich pierwszych zakupów do jadalni, możesz na nim nadać ton przestrzeni i opracować kolorystykę. Wyciągnij najjaśniejszy lub kolor tła z dywanu, aby użyć go jako koloru ściany i wprowadź śmielszy odcień z dywanu jako akcent w pokoju, na poduszkach na krzesła lub w dziełach sztuki.

Wybierz materiały łatwe do czyszczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, czyste włókna naturalne, takie jak bawełna i wełna, są najłatwiejsze do czyszczenia w domu, a mieszanki syntetyczne są najtrudniejsze. Wyjątkiem są nowoczesne dywany do wnętrz i na zewnątrz oraz odporne na plamy.

Wypróbuj płytki dywanowe

Te zazębiające się kwadraty dywanowe można konfigurować w dowolnym rozmiarze i kształcie, i są dostępne w szerokiej gamie odcieni, wzorów i tekstur. Co sprawia, że są dobrym wyborem do jadalni? Jeśli plama obejmie tylko jeden kwadrat, możesz ją wymienić bez kupowania nowego dywanu.

Przetestuj, zanim kupisz dywan z naturalnego włókna.

Dzięki przystępnej cenie, świetnej fakturze i klasycznemu wyglądowi dywany z naturalnych włókien — w tym sizal, juta i trawa morska — mają wiele zalet. Ale tam, gdzie naturalne włókna, takie jak bawełna i wełna, są łatwe do czyszczenia, te naturalne materiały mogą okazać się trudniejsze. Klucz tkwi w fakturze dywanu – im drobniejszy i gładszy, tym łatwiej będzie go wyczyścić. Z drugiej strony usunięcie żywności z naprawdę gruboziarnistych dywanów z włókien naturalnych może być prawie niemożliwe.

Dopasuj kształt dywanu do kształtu pomieszczenia.

Masz kwadratową jadalnię? Wypróbuj kwadratowy lub okrągły dywan. Pokój prostokątny? Użyj prostokątnego dywanika. Odwzorowanie kształtu pomieszczenia za pomocą dywanu wprowadza przyjemne uczucie porządku do przestrzeni.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*