Masz sporo na głowie? Jak w prosty sposób nie zapomnieć o ważnych wydarzeniach?

o-WORKAHOLIC-facebook

Czasami człowiek zagubi się w codziennym pędzie. Ilość spraw, jakie ma się na co dzień do załatwienia, może być przytłaczająca. Warto więc mieć swoje sposoby na to, aby nie zapomnieć o niczym ważnym. W tym artykule podajemy kilka z nich.

Żółte karteczki

Jednym z rozwiązań problemu z opanowaniem natłoku zajęć jest zapisanie sobie ważnych kwestii i umieszczenie ich w widocznych miejscach. Najlepiej, aby były to lokalizacje, na które spogląda się często w ciągu dnia. Można przykleić karteczki w okolicach komputera, na biurku czy nawet na lustrze w łazience. Dzięki temu nie przeoczy się zawartego na nich komunikatu.

W podany sposób można poradzić sobie z wyzwaniami najbliższych dni i zapisać wszystko to, co jest konieczne do zrobienia. Można też tą metodą przypominać sobie o świętach, które akurat przypadają. Pomocą w tym będzie na pewno strona http://www.za-ile-swieta.pl, na której znajdują się wszystkie ważne święta w roku wraz z odliczaniem dni i godzin, jakie do nich pozostały. Oczywiście, o urodzinach i imieninach nikt człowiekowi nie przypomni, więc przyda się je na początku roku zanotować w kalendarzu. Później przynajmniej raz w tygodniu warto tam zajrzeć i właśnie przenieść informację na żółtą karteczkę samoprzylepną.

Lista zadań

Sposobem na poradzenie sobie z nadmiarem zadań jest także robienie list. Z jednej strony pozwala to na uświadomienie, ile jeszcze zostało do załatwienia, a z drugiej można dzięki temu wykluczyć rzeczy niepotrzebne.

Czasami tak jest, że człowiek angażuje się w więcej spraw niż musi i jest w stanie załatwić w ciągu dnia czy tygodnia. Kiedy zapisze się na początku tygodnia na kartce zajęcia na każdy dzień, może się okazać, że czasu nie wystarczy. Wówczas trzeba ograniczyć się do zajęć naprawdę ważnych i koniecznych. Poza tym, kiedy człowiek dokładnie wiele, co ma zrobić marnuje mniej czasu. Jest w stanie lepiej sobie uświadomić, jakie konkretnie kroki ma podjąć. Wywiązanie się ze zobowiązań staje się dużo łatwiejsze, kiedy ma się pod ręką dobry plan.

Alarm na urządzeniu mobilnym

Dla bardzo zapominalskich i takich, którzy ciągle gdzieś biegną, dobrą metodą na pamiętanie o sprawach istotnych jest ustawienie sobie przypomnienia. W obecnych czasach prawie każdy ma jakieś urządzenie mobilne, które pozwala na to, aby włączyć dźwiękowy alarm. Może to być nawet zwykły budzik, który uświadomi, że trzeba zerknąć do kalendarza i sprawdzić, co to za dzień dzisiaj. Bardziej nowoczesne smartfony czy tablety pozwalają zresztą dokładnie zapisać sobie treść przypomnienia. Nie jest to więc tylko odgłos, który ma przypominać, że coś miało się zdarzyć. Za komunikatem głosowym idzie także ten treściowy, który sobie człowiek wcześniej zanotował. To bardzo ułatwia życie.

Czasami też można poprosić kogoś zaufanego, aby wysłał przypominającego smsa o określonej godzinie. Ten pomysł ma jednak tę wadę, iż tamten człowiek także przez swoje zajęcia może zapomnieć o swoim zadaniu. Lepiej więc polegać na urządzeniach elektronicznych oraz na bardziej tradycyjnych przedmiotach. Czasami proste hasło w kalendarzu wystarczy. Pod warunkiem oczywiście, że człowiek do niego zagląda.

Autorem artykułu jest serwis przypominający nam o dniu 26 Maj – Dzień Matki – http://www.za-ile-swieta.pl/dzien-matki

dzien-matki-zyczenia

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*