Małe okno w łazience – czym je zasłonić?

chastity-cortijo-6TY_WrJTwSI-unsplash

Z małymi oknami problem jest taki, że jednocześnie chcemy je zasłonić i zadbać o to, by wpuszczały jak najwięcej światła. Nic w tym dziwnego – małe, ciemne pomieszczenia nie są zbyt atrakcyjne i raczej kiepsko się czujemy w takich wnętrzach. Czym zasłonić niewielkie okno w łazience, aby aranżacja dobrze się prezentowała, a jednocześnie była dopasowana do pozostałych elementów wystroju?

Z łazienką problem będzie na początku taki, że nie wszystkie dekoracje okien, które dobrze sprawdzają się w innych wnętrzach, będą miały rację bytu w łazience. Nie zapominajmy, że łazienka jest wnętrzem, w którym sporo jest pary wodnej i ogólnie wilgoci. Aranżacje okienne, a także inne elementy wykonane z tkaniny są więc wyjątkowo narażone na wodę i wilgoć. Nie można więc w łazience powiesić wszystkich aranżacji, które sprawdzają się w innych wnętrzach. Wiele z nich będzie bowiem w takich warunkach mało użytecznych.

Nie zasłaniaj wnętrza

W łazience ważny jest nie tylko rodzaj dekoracji okna, ale również jej jasność czy przejrzystość. W tego rodzaju pomieszczeniach mamy najczęściej dosyć małe okna, które wymagają dobrego podejścia. Jeśli przesadzimy z ich dekoracją, może się okazać, że aranżacja okienna będzie dodatkowo przyciemniała i optycznie zmniejszała wnętrze. Warto tu postawić przede wszystkim na minimalizm i wyjść z założenia, że mniej znaczy lepiej. W łazience bardzo dobrze wyglądać będą rolety wykonane z wodoodpornych materiałów lub żaluzje, które nie chłoną wilgoci i są łatwe do utrzymania w czystości. Poza wyjątkową funkcjonalnością, są również eleganckie i dosyć minimalistyczne, co sprawia, że spełniają swoje zadanie, a jednocześnie nie przytłaczają wnętrza. W poszukiwaniu ciekawych dekoracji okiennych warto również wziąć pod uwagę nowoczesne ekrany, o ile ich materiał jest dostosowany do potrzeb, jakie mamy w łazienkach.

Jak wybierać dekoracje do łazienki?

Okno łazienkowe powinno być zasłonięte, szczególnie jeśli wychodzi na ulicę czy inne bloki, a więc trzeba zapewnić sobie prywatność. Z drugiej strony zasłona okna w łazience musi dostarczać wnętrzu sporo światła. Dobrym rozwiązaniem może być wykonanie aranżacji na indywidualne zamówienie, co pozwoli dopasować dekorację w stu procentach do wielkości okna. Taka opcja sprawdza się szczególnie w przypadku niewymiarowych okien łazienkowych, na które trudno jest kupić dekorację w stu procentach dopasowaną do długości i szerokości. Wybierając aranżację okna łazienkowego, stawiajmy na jakość. Bez względu na to, czy decydujemy się na rolety, czy żaluzje, dobrym rozwiązaniem będzie wybieranie solidnych produktów pochodzących od sprawdzonych producentów. Owszem, w wielu sklepach można znaleźć wyjątkowo tanie aranżacje okienne, jednak ich jakość czy trwałość często pozostawiają wiele do życzenia. Im lepszy produkt do aranżacji, tym większa pewność, że będzie nam służył długo w niezmienionym stanie. Inwestycja w jakość zawsze więc opłaca się bardziej niż nadmierne oszczędności na elementach wystroju.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*