Magnetyczna myjka do szyb – wiemy o niej wszystko!

myjka do szyb

Zerkniemy w pierwszej kolejności na to, jakie niesie plusy – na korzyść magnetycznego urządzenia do czyszczenia okien przemawia bowiem cała masa wielu argumentów, którym warto przyjrzeć się z bliska.

Oto wymienione powody, dla których warto rozważyć magnetyczną myjkę do czyszczenia okien.

Przede wszystkim – jest to jedno narzędzie do czyszczenia okien – łączy w sobie gąbkę (lub ściereczkę) i ściągaczkę. Nie ma potrzeby posiadania i korzystania z obu tych narzędzie. Co więcej, takie narzędzie 2w1 są też dużo łatwiejsze do przechowywania, ponieważ nie zajmują dużo miejsca.
Myjka do szyb pozwala na to, że za jednym zamachem czyścisz jednocześnie z obu stron. Dzięki temu praca zostanie zmniejszona o połowę, jeśli zostanie wykonana prawidłowo. A nawet jeśli masz trudności z dotarciem do okien w mieszkaniu lub domu – może to być jedno z Twoich rozwiązań, które pomogą Ci się z tym uporać.

Idziemy dalej z zaletami, jakie zapewnia myjka do szyb po jej zakupie. Jeśli mieszkasz na wyższym piętrze i nie chcesz ryzykować życia, po prostu wyczyścić górny zewnętrzny narożnik okien – to może ci pomóc. Okazuje się też że dzisiaj takie myjki są łatwe do znalezienia (zobacz tutaj: https://crocogo.pl/product/magnetyczna-myjka-do-szyb/), a większość z nich ma przystępne ceny. Większość dostępnych myjek czyszczących wykonana jest z wymiennymi częściami, co również przekłada się na ekonomię całego rozwiązania. Poza tym można je stosować z prawie każdym rodzajem okna, np. z pojedynczymi i podwójnymi szybami.

Czy więc tak doskonałe narzędzie do czyszczenia szyb może mieć w ogóle jakieś wady?

Możesz przeczytać na każdej reklamie, dlaczego warto kupić to narzędzie, ale co z opiniami, które mówią ci coś więcej? Więc zadajesz sobie pytanie – czy magnetyczne myjki do czyszczenia okien są naprawdę tak dobre i pozbawione nawet najmniejszych wad? Oto, co znaleźliśmy po niezbyt dobrej stronie tego sprzętu…

Czasem musisz użyć siły, aby rozdzielić obie części myjki, jeśli się zagapisz i zamkniesz je razem. Pieniądze zainwestowane w narzędzie mogą więc pójść na marne, jeśli nie będziesz ostrożny w trakcie domowych porządków.

Inny mały minus – jeśli woda nie jest wystarczająco mydlana, nie ślizgają się po oknach tak łatwo, jak się być może tego spodziewać, powodując frustrację. Dodatkowo, jeśli zmusisz je do ruchu, najprawdopodobniej mogą się odkleić z powodu braku spójności. Prosta rada: postaraj się o odpowiednio namydloną wodę!

Uważaj też dobierając magnetyczną myjkę do odpowiedniego rodzaju szyby. Jeśli użyjesz modelu do podwójnie oszklonych okien na jednym, może to nawet uszkodzi szybę! Jak wyjaśnia cała nazwa – narzędzie ma magnesy. Są mocniejsze w przypadku okien z podwójnymi szybami. Istnieją odmiany tego narzędzia – do okien pojedynczych i podwójnie oszklonych. Myjka dla okien z pojedynczymi szybami nie jest tak mocna i nie będzie działał tak dobrze (lub wcale) gdy chodzi o dwa zestawy szyb, a jeśli masz taką przeznaczoną do podwójnych szyb – używaj tylko i wyłącznie tą dedykowaną takiej opcji, wtedy unikniesz ewentualnych komplikacji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*