Chcesz pracować jako magazynier? Sprawdź jakie wymagania stawiają pracodawcy i na jakie zarobki możesz liczyć!

v229itgpe6wmi07

W Polsce jest coraz więcej powierzchni magazynowej. Podobno zasoby magazynowe w Polsce przekroczyły 24 mln metrów kwadratowych powierzchni co oznacza, że stale odnotowywany jest przyrost nowej powierzchni. Taki stan rzeczy sprawia, że stale obserwujemy niesłabnący popyt na wykwalifikowanych pracowników. W efekcie praca na magazynie jest często oferowana na portalach z ogłoszeniami o pracę. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy na czym polega praca na stanowisku magazyniera.

Magazynierzy pracują między innymi w magazynach, centrach logistycznych i sklepach detalicznych. Pojęcie „praca magazynier” może obejmować szereg różnych czynności, które są związane z obsługą magazynu. Magazynier może odpowiadać za przyjmowanie, składowanie, wydawanie i monitorowanie zasobów magazynowych. Praca dla magazyniera może obejmować przygotowanie towaru do wysyłki, zapewnienie bezpiecznego składowania i utrzymanie czystości w magazynie. Z reguły obowiązkiem magazynierów jest także tworzenie dokumentacji oraz wykonywanie wpisów do rejestru. Aby wykonać czynności tego typu, magazynierzy muszą często pracować z różnymi systemami informatycznymi.

Praca jako magazynier – wymagania

Przede wszystkim magazynier musi posiadać odpowiednie doświadczenie zawodowe i mieć ogólne pojęcie o procesach jakie zachodzą na magazynie. Często bardzo potrzebna jest umiejętność korzystania z wózków widłowych oraz umiejętność kontrolowania stanów magazynowych. Poza tym, mile widziane są kompetencje twarde takie jak obsługa niektórych programów informatycznych lub znajomość skanowania i kodowania towarów. Poza tym, mile widziane bywają umiejętności interpersonalne oraz umiejętność pracy w zespole.

Ścieżka kariery dla magazyniera

Możliwe jest awansowanie na stanowisko kierownika magazynu lub specjalisty ds. logistyki, a także rozwijanie swoich umiejętności i kompetencji poprzez dodatkowe szkolenia i kursy. Mogą to być np. kursy zakresu poruszania się wózkiem widłowym lub szkolenia z zakresu obsługi oprogramowania do zarządzania procesami logistycznymi.

Kierownik magazynu odpowiada za całokształt pracy magazynu, w tym za zarządzanie zespołem magazynierów, planowanie i koordynację pracy, a także za organizację i optymalizację przepływu towarów w magazynie. Specjalista ds. logistyki zajmuje się natomiast planowaniem i koordynowaniem dostaw towarów, a także optymalizacją kosztów i czasów dostaw. Oba te stanowiska wymagają doświadczenia w pracy na magazynie.

Praca na magazynie wiąże się z zarobkami w wysokości około 4000zł brutto. Przy czym wysokość wynagrodzenia bywa zróżnicowana. Oferty pracy dla magazyniera z doświadczeniem oraz praktyczną wiedzą nt. logistyki mogą oferować znacznie wyższe zarobki. Więcej na temat pracy magazyniera można przeczytać na servicetechnical.pl.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*