Luksusowe wnętrze: krok po kroku

couch-3797679_960_720

W dzisiejszym poradniku zerkniemy po krótce na kilka małych, różnych sposobów, dzięki którym możesz zmienić swoje wnętrze na luksusowe i dodać do swojego domu drobinę bogactwa rodem z ekskluzywnej rezydencji!

Dodanie odrobiny wyrafinowania i luksusu do domu nie musi łamać domowego budżetu, co potwierdzają specjaliści z http://luksusowe-wnetrza.pl/ , którzy na co dzień projektują luksusowe wnętrza domów. Jak się okazuje, dodanie do wnętrza bogatej elegancji może kosztować Cię o wiele mniej niż myślisz:

  • niewielkie zmiany w rozmieszczeniu mebli
  • wykorzystanie skromnych, ale bogatych materiałów
  • zastosowanie atrakcyjnych elementów w domu

To wszystko może nadać tej przestrzeni luksusowy wygląd, którego szukać można też w eleganckim hotelu lub ekskluzywnych galeriach sztuki. Popatrzmy więc na tych kilka małych, ale znaczących sposobów, dzięki którym możesz zaktualizować swoją przestrzeń, stworzyć luksusowe wnętrze.

Najważniejsze jest… oświetlenie!

Inwestowanie w wysokiej jakości oświetlenie jest pierwszym krokiem do poprawy wnętrza. Pomysłowe oświetlenie może poprawić wygląd mebli, sprawić, że przestrzenie będą wyglądać na większe i przyciągnąć wzrok do specjalnie umieszczonych kluczowych elementów – takich jak obraz czy kominek. Aby monitorować odcienie i moc zainstalowanego oświetlenia, rozważ zainwestowanie w ściemniacz światła – nie jest to szczególnie kosztowne, a ma duży wpływ na nastrój panujący w domu.

Farby w kremowych odcieniach

Większość luksusowych pomieszczeń wykorzystuje neutralne odcienie farby, takie jak białe, głębokie kremy lub subtelne brązy. Te kolory tworzą spokojne i wyrafinowane środowisko, niosą również większy nacisk na dekorację i poszerzają przestrzeń. Ściany neutralne pasują praktycznie do wszystkich kolorów, co zwiększa Twoje możliwości dekoracyjne – farby w odcieniach kremowych działają również w harmonii z zielenią, co może również służyć do ożywienia przestrzeni.

Dbaj o ład, czystość i porządek

Niezależnie od tego, czy ma to miejsce to ze względu na personel, który się nimi opiekuje, czy staranność mieszkańców – jedno jest pewne: luksusowe domy zawsze wydają się nienagannie czyste. Ale utrzymanie domu w czystości bez dodatkowej pomocy nie musi być obowiązkiem; dostosowując rozmieszczenie mebli, można zmniejszyć bałagan i stworzyć płynną przestrzeń wewnątrz wnętrza. Na przykład, umieść ozdobne misy w dekoracjach i używaj ich do trzymania małych przedmiotów, które normalnie mogłyby zaśmiecić przestrzeń. Zabawki, koce i ogólny bałagan w domu mogą być przechowywane w koszykach z podszewką – które stają się zarówno schowkiem, jak i przypadkowymi ozdobami. Na podszewki użyj bogatych tkanin w kolorach białym, złotym i srebrnym.

Dodaj zieleni!

Zieleń i żywe rośliny poprawiają płynność przestrzeni, a także tworzą spokojną, przyjazną atmosferę. Naturalne elementy mogą ożywić pomieszczenia bez potrzeby ekscentrycznych mebli:

  • wazony z kwiatami
  • żołędzie w wazach
  • bambusowe kije

Wszystkie one są naturalnymi elementami, które przypominają jakie są obecnie trendy luksusowe. Posiadanie żywych roślin w przestrzeni może również naturalnie stworzyć przyjemniejszą przestrzeń, a bukiety kwiatów mogą wydawać się kosztowne (choć nie są) i dodają pomieszczeniu elegancji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*