Ile kosztuje pracownik z agencji pracy tymczasowej i od czego zależy cena?

a01

Na rynku istnieje wiele agencji pracy tymczasowej. Oferują nie tylko pomoc w rekrutowaniu, ale także przejęcie pełnej odpowiedzialności za obsługę administracyjno-kadrową oraz możliwość przeprowadzania różnorodnych szkoleń. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z tych usług, doceniając korzyści, jakie niesie ze sobą współpraca.

Zalety współpracy

Zadaniem agencji pracy tymczasowej jest znalezienie idealnego pracownika na dane stanowisko. Firma tego typu zajmuje się procesem rekrutacji, selekcji i zatrudnienia personelu. Bierze odpowiedzialność za wszystkie związane z tym formalności. Do jej obowiązków należy kierowanie pracowników na badania, wypłata wynagrodzeń, rozliczanie urlopów i zwolnień lekarskich – czyli to wszystko, o co zazwyczaj muszą dbać przedsiębiorcy. Korzystanie z usług zewnętrznej firmy pomaga w łatwiejszym pozyskaniu pracowników zagranicznych.

Dzięki posiadanemu doświadczeniu agencja realizuje swoje obowiązki szybko i skutecznie. Przedsiębiorca może zaoszczędzić swój czas i zyskać cenne osoby na określone stanowisko. Ponadto zlecenie poszukiwania pracowników fachowcom często skutkuje obniżeniem kosztów procesów rekrutacji.

Kim są pracownicy z agencji pracy tymczasowej

Bardzo często zgłaszają się studenci lub osoby młode, bez doświadczenia, którym zależy na zdobyciu praktyki i rozwoju zawodowym. Z ofert pracy mogą skorzystać też osoby długo pozostające na bezrobociu. Jednak agencje nie poszukują wyłącznie ludzi o niskich kwalifikacjach. Wręcz przeciwnie – potrzebują również specjalistów i współpracują z różnorodnymi przedsiębiorstwami. Osoba zainteresowana podjęciem pracy tymczasowej może więc otrzymać stanowisko magazyniera, ale też pracownika administracji biurowej.

Koszty zatrudnienia pracownika

Koszty zależą od wielu czynników i nie da się podać dokładnej czy nawet przybliżonej ceny usługi bez poznania oczekiwań i potrzeb klientów.

Przedsiębiorca określa stanowisko, na jakie poszukuje kandydatów oraz wymagane umiejętności i kwalifikacje. Istotne są takie informacje jak branża, sezon, liczba potrzebnych osób, łatwość pozyskania specjalistów na rynku pracy. Firma korzystająca z usług agencji powinna wziąć pod uwagę, że w skład poniesionych opłat będzie wchodzić wynagrodzenie pracownika, składki ZUS, podatek dochodowy, VAT oraz prowizja na rzecz agencji.

Kandydatów można zatrudnić w oparciu o umowę o pracę i umowę zlecenie. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę, że pracownik pozyskany przez agencję pracy tymczasowej musi otrzymać takie samo wynagrodzenie jak pracownicy zatrudniani bezpośrednio przez przedsiębiorców.

Podsumowanie

Korzystanie z ofert agencji pracy tymczasowej wiąże się z dodatkowymi kosztami. Należy jednak pamiętać, że takie firmy są gotowe przejąć znaczą część zadań. Podczas gdy zespół profesjonalistów zajmuje się rozwiązywaniem problemów kadrowych i prowadzi niezbędną dokumentację, przedsiębiorca może poświęcić czas na realizację celów związanych bezpośrednio z prowadzoną przez siebie działalnością.

Więcej informacji znajdziecie na: https://atlaswork.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*