BPC 157 – korzyści tylko dla mięśni, czy dla całego organizmu?

six-pack-abs-5397696_1280

Suplementy dostępne bez recepty na zdrowie stawów, takie jak glukozamina i chondroityna, przez lata były przedmiotem sceptycyzmu. BPC-157 oferuje nową i ekscytującą drogę w leczeniu i profilaktyce problemów ze stawami, ponieważ wydaje się, że katalizuje efekty regeneracyjne zarówno na poziomie komórkowym, jak i hormonalnym. BPC może stanowić milowy krok naprzód w leczeniu urazów i zwiększaniu witalności/wydajności.

Co to jest BPC 157?

Stabilny pentadekapeptyd żołądkowy BPC-157 to syntetyczny łańcuch peptydowy. Peptyd to po prostu sekwencja aminokwasów. BCP w szczególności składa się z 15 aminokwasów pochodzących z białka ochronnego znajdującego się w żołądku. BPC, skrót od „związek ochronny organizmu”, jest już obecny w sokach żołądkowych człowieka w niewielkich ilościach, aby leczyć jelita, ale może być przyjmowany dodatkowo, aby przynosić korzyści w dowolnym miejscu w organizmie. BPC-157 jest związkiem cytoochronnym, co oznacza, że jego działanie obejmuje wspomaganie procesu gojenia, w tym remodelowanie i działanie ochronne. Może również chronić przed stresem oksydacyjnym.

Zastosowania BPC 157

W wielu badaniach stwierdzono, że BPC-157 Sklep ma znaczący wpływ na stymulację angiogenezy – produkcję nowych naczyń poprzez modulację czynnika wzrostu znanego jako VEGF. Zachęca to do wzrostu naczyń włosowatych do nowych obszarów, a to z kolei umożliwia dostarczanie krwi, a odtąd składników odżywczych, do tego obszaru – proces, który napędza gojenie.

Sugerowano również, że właściwości stymulujące hormon wzrostu BPC-157 stymulują wzrost komórek. W przypadku zastosowania na obszary, takie jak ścięgna stawów, może to prowadzić nie tylko do gojenia się ścięgien, ale także do całkowitej regeneracji w czasie, a także zmniejszenia bólu i stanu zapalnego stawów.

Oprócz korzyści, jakie wydaje się zapewniać w zakresie zdrowia stawów, wydaje się, że wspomaga gojenie innych obszarów ciała. Zmniejszenie markerów zapalnych jelit po zastosowaniu BPC-157 wiązało się z poprawą stanów takich jak przetoki i zespół krótkiego jelita. Jedno badanie wykazało nawet, że BPC-157 może pomóc złagodzić uszkodzenia spowodowane chorobą Parkinsona, podczas gdy drugie badanie wykazało zmniejszenie uszkodzeń mózgu spowodowanych stwardnieniem rozsianym.

Stanowi ogromny skok w poprawie wydajności, nie tylko pod względem gojenia stawów, ale także jego zdolności do zmniejszania uszkodzeń narządów, kości, przewodu pokarmowego, działania neuroprotekcyjnego, a nawet poprawy regeneracji wrzodów żołądka.

Czy BPC 157 działa?

Większość badań, jakie obecnie są prowadzione nad BPC, przeprowadzono na zwierzętach lub izolowanych komórkach. Mimo to, niepotwierdzone dowody są zdecydowanie pozytywne, a uzupełnianie BPC po urazach lub operacjach staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród tych, którzy chcą szybkiego powrotu do treningu, takich jak trójboiści i kulturyści. Z długą listą korzyści płynących z suplementacji BPC-157 i zwykle tylko dość niskim kosztem, z pewnością jest to coś do rozważenia, gdy inne suplementy i terapie zawiodą.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*