Korniki w domu

wood-4524613_1280

Kornik to zbiorcze określenie na larwy kilku gatunków chrząszczy. Kornik odnosi się również do uszkodzeń powodowanych przez larwy owadów żyjące pod powierzchnią drewna – ten rodzaj inwazji może uszkodzić drewno, jeśli nie jest to zlikwidowane bądź kontrolowane. Korniki potrzebują wilgoci, aby przetrwać, więc suszenie drewna czasami rozwiązuje problem.

Wysusz drewno na zewnątrz

Przed podjęciem jakichkolwiek innych działań na korniki spróbuj wysuszyć dotknięte problemem drewno. Wilgoć jest wymagana do podtrzymania życia larw korników, więc suszenie drewna może samo w sobie rozwiązać problem.

Użyj pułapek na muchy

Z pewnością jest to nieco nietypowy zabieg, ale użycie „pułapek na muchy” może faktycznie pomóc w pozbyciu się chrząszczy. Umieszczenie pułapek na muchy na strychach i w niedostatecznie wentylowanych obszarach domu zwiększy szanse, że „pułapki na muchy” zabiją pojawiające się dorosłe chrząszcze.

Pozbądź się zepsutych mebli

Przez większość czasu kornik zjadałby górne warstwy drewnianych mebli, pozostawiając nietknięty rdzeń, a być może nawet otaczające obszary. W ten sposób będziesz musiał leczyć tylko określone miejsce. Jeśli jednak struktura wydaje się słaba, lepiej po prostu ją wyrzucić. Nie udało się rozwiązać problemu? Czytaj dalej.

Ile kosztuje pozbycie się kornika?

Korniki mogą siać spustoszenie w Twoim domu. Pożerają drewniane elementy wyposażenia, meble i drogie drewniane belki, których wymiana na dłuższą metę będzie kosztować znacznie więcej.

Jeśli jednak odpowiednio określisz i ustalisz plan leczenia docelowego, możesz pozbyć się z domu korników w ciągu kilku dni. A jeśli zdecydujesz się zatrudnić licencjonowanego profesjonalistę, może on zaoferować Ci różne metody leczenia, aby rozwiązać problem.

Korniki mogą prowadzić do innych form inwazji w domu – a nawet jeśli tak się nie stanie, te małe zwierzęta mogą spowodować sporo uszkodzeń drewnianych mebli i osprzętu, a ostatecznie kosztują tysiące. Przyjrzyjmy się więc ogólnym kosztom i powodom, dla których najlepiej jest zatrudnić specjalistę zamiast próbować samodzielnie pozbyć się problemu z inwazją.

Ostatecznie koszty będą się różnić w zależności od rozmiaru uszkodzeń i wielkości przestrzeni, a także rodzaju kornika, ponieważ niektórych trudniej się pozbyć niż innych. Koszt robocizny związany z zatrudnieniem specjalisty do pozbycia się problemu z kornikami będzie się różnić w zależności od zakresu szkód i charakteru pracy.

Lokalizacja domu jest istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza że korniki są zazwyczaj powszechne w konkretnych miejscach na mapie. Ponieważ infestacje są bardziej popularne w konkretnej części kraju, może być łatwiej zatrudnić profesjonalistę, jeśli mieszkasz tamże, niż w miejscu gdzie korniki są stosunkowo rzadkim problemem. Niestety za profesjonalnego tępiciela korników trochę trzeba zapłacić. Niemniej jednak warto się na to zdecydować, bo jest to mądra inwestycja dla Ciebie i Twojego domu. Zastanów się nad tym.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*