Konsolidacja chwilówek – plusy, minusy, kryteria kwalifikowalności

PSC

W dzisiejszym artykule spojrzymy na mniej i bardziej oczywiste plusy, minusy i kryteria kwalifikowalności do konsolidacji pożyczek-chwilówek, co ma znaczenie zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Programy redukcji zadłużenia

Program redukcji zadłużenia jest najbardziej bezpośrednią formą pomocy finansowej z obowiązkiem spłaty pożyczki. Firma rozliczeniowa negocjuje z kredytodawcami w imieniu swoich klientów. Rozliczenie następuje, gdy pożyczkodawca zgadza się przyjąć mniej niż pełną zapłatę.

Początkowo pożyczkobiorca dokonuje regularnych płatności na rzecz firmy rozliczeniowej, aby zbudować skromną kwotę na rachunku. Pieniądze zgromadzone na rachunku polepszają pozycję przetargową kredytobiorcy.

Korzyści konsolidacji zadłużenia

Podstawową korzyścią z programu redukcji zadłużenia jest to, że umożliwia on pożyczkobiorcy zniesienie swoich zobowiązań za ułamek tego, co już jest winien. Pożyczkobiorca zgadza się na częściową płatność, wstrzymuje kolekcje i zatrzymuje przedłużanie pożyczek i opłat za przewalutowanie w każdym okresie rozliczeniowym.

Spłacanie tylko częściowej kwoty jest lepsze niż spłacenie pełnego salda. Firma może również pomóc w opracowaniu planu zarządzania długiem, aby w bardziej odpowiedzialny sposób zarządzać finansami pożyczkobiorcy w przyszłości.

Wady konsolidacji zadłużenia

Po pierwsze, spłata zadłużenia w przypadku pożyczek gotówkowych wymaga czasu na zgromadzenie wystarczających środków na rachunku powierniczym pożyczkobiorcy. Będzie gromadził dodatkowe opłaty za rolowanie, ponieważ często odnawiają się co tydzień lub co dwa tygodnie. Bardzo szybko się sumują.

Po drugie, pożyczkodawca zgłosi wszelkie umorzone długi jako dochód do urzędu. Pożyczkobiorca może potrzebować dodatkowej opłaty podatkowej. Jednak tacy kredytobiorcy często mają niskie dochody i są bardzo nisko opodatkowani.

Po trzecie, rozliczony dług może pojawić się jako negatywna ocena w raporcie konsumenckim kredytobiorcy i zaszkodzić jego ocenie kredytowej. Ponieważ jednak zapomniane salda już pojawiają się jako opóźnione płatności, wpływ na wynik jest znikomy i zniknie z raportu konsumenckiego w tym samym czasie – 7 lat po dacie pierwszej zaległości.

Złe kwalifikacje kredytowe

Osoby ze złą historią kredytową i negatywnymi ocenami w raporcie konsumenckim kwalifikują się z łatwością do programu rozliczeniowego, ponieważ nie ma wymogu minimalnej zdolności kredytowej.

Kryteria kwalifikacji obejmują kilka kwestii. Kredytobiorca powinien mieć na swoim koncie konkretną sumę niezabezpieczonych zobowiązań, takich jak pożyczki osobiste typu chwilówki i inne, karty kredytowe, zaliczki gotówkowe i tak dalej. Kredytobiorca powinien obecnie spóźniać się z płatnościami o co najmniej trzy miesiące. Konsolidacja chwilówek jest też dedykowana dla osób, które przeżywają trudności finansowe z powodu utraty dochodów i / lub nieoczekiwanych rachunków.

Gdzie szukać pomocy? Rząd posiada listę zatwierdzonych firm zapewniających konsolidację zadłużeń. Status non-profit oznacza, że ​​organizacja korzysta ze zwolnienia podatkowego, ale uwaga – nie znaczy automatycznie, że jest godna zaufania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zerknij na https://habzafinanse.com.pl/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*