Masaż klasyczny – poznaj jego zbawienny wpływ na organizm

masaż klasyczny

Masaż klasyczny jak sama nazwa wskazuje jest najbardziej podstawowym, czyli klasycznym ze wszystkich masaży. Jest to masaż, którego masażyści i fizjoterapeuci uczą się jako pierwszego na swoich studiach i w szkołach. Również ludzie, którzy chcą poznać techniki masażu jako pierwszy do nauki powinni wybrać masaż klasyczny. Taki masaż obejmuje sześć nietrudnych do opanowania technik, które na początku pracy każdego terapeuty pozwolą na wprawienie dłoni i palców do dalszej pracy. Masaż klasyczny to baza wyjściowa do reszty masaży. Jego techniki lub wariacje technik wykorzystuje się w masażu relaksacyjnym, sportowym czy leczniczym. Niestety masaż klasyczny jest bardzo niedoceniany. Często terapeuci uważają, że jest on po prostu zbyt zwyczajny do wykonania i nie osiągną wykonując go pożądanych rezultatów. Nic bardziej mylnego. Masaż klasyczny może pomóc w wielu dolegliwościach bólowych. W myśl tego, że czasem nie powinno się przekombinowywać chcemy Was zachęcić do wybierania masażu klasycznego, jeśli udajecie się do salonu masażu lub gabinetu fizjoterapeuty.

Czym jest masaż klasyczny?

Dla mnie masaż klasyczny to złoty środek pomiędzy resztą masażów. Masaż relaksacyjny działa delikatnie na nasze ciało rozluźniając je i kojąc nerwy. Masaż głęboki, sportowy czy leczniczy jest mocniejszy i często wywołuje dodatkowe napięcia w naszym ciele. Chcąc mieć masaż idealny, czyli nie za mocny i nie za lekki, żeby miał działanie rozluźniające i wpływał na odżywianie twoich mięśni powinieneś wybrać masaż klasyczny. Jest to masaż o średniej intensywności, który pozwala zarówno na zrelaksowanie się jak i rozluźnienie zbyt napiętych mięśni. Masaż klasyczny pozwala również na lepsze odżywienie tkanek, redukcję martwego naskórka i lepszy wygląd Waszej skóry. Ponadto bardzo dobrze działa na rozluźnienie mięśni i przywrócenie im ich prawidłowej długości.

Jak wygląda masaż klasyczny?

Masaż klasyczny jest bardzo uniwersalnym masażem. Dlatego możemy wybrać masaż całego ciała lub częściowy. Zależy to od tego, która część naszego ciała potrzebuje pomocy. Może być tak, że bolą Was tylko ręce lub nogi. Wtedy można wybrać masaż klasyczny częściowy i skupić się bardziej na obszarze ciała, który jest bolesny. Standardowy masaż klasyczny całego ciała rozpoczynamy od masaży pleców. W końcu to od nich się wszystko zaczyna i stanowią one centrum naszego układu ruchu. Następnie masowane są nogi z tyłu, potem nogi z przodu i na końcu ręce. Taka kolejność pozwala na dokładny masaż całego ciała bez konieczności przewracania się co chwilę z brzucha na plecy i odwrotnie.

Masaż klasyczny zawsze wykonuje się w kierunku serca. Oznacza to, że wszystkie ruchy na kończynach wykonujemy od dołu do góry. Nacisk i siłę masażu dostosowujemy do osoby, która jest przez nas masowana. Przed masażem, terapeuta najczęściej prosi o zgłoszenie, jeśli masaż jest zbyt intensywny lub za lekki. Dzięki temu może dostosować masaż do twoich potrzeb dolegliwości. Masaż klasyczny to zatem świetny wybór dla każdego kto chce się pozbyć dolegliwości bólowych.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*