Kilka pomysłów na dochodowy zawód.

Nash-Worshop

Zgodzisz się ze mną, że istnieją zawody, które zapewniają większe dochody niż pozostałe. Kluczowe jest jednak znalezienie takich branż, które pozwolą pogodzić pasje i marzenia z codzienną pracą, a przy zapewnią nam odpowiednie utrzymanie. Jakie to są branże? Coraz większym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć taniec. Powstało tak wiele programów telewizyjnych promujących tę dziedzinę i każdy dziś chciałby tańczyć. Doprowadziło to do tego, że popyt na wykwalifikowanych tancerzy znacząco wzrósł. Dlaczego więc nie wykorzystać tego? Może właśnie świat muzyki i tańca jest naszą szansą na dobrą przyszłość? W tym wpisie poznasz 3 dochodowe zawody, które warto rozważyć po ukończeniu szkoły artystycznej.

Zawodowy tancerz

Aby móc pracować w zawodzie tancerza potrzeba umiejętności tanecznych, pasji oraz poczucia rytmu. Można je nabyć w codziennym życiu, a później rozwijać w szkole tanecznej i na studiach kierunkowych. Praca tancerza z pozoru wydaje się łatwa, lecz ostrzegam, że wcale taka nie jest. Jeśli chcesz dobrze zarabiać, czeka Cię bardzo wiele pracy. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że na pracę tancerza składają się systematyczne treningi sprawnościowe, próby oraz występy w różnego typu wydarzeniach i przedstawieniach. Zatrudnienia można szukać w zespołach tańca, teatrach muzycznych oraz w teatrach ruchu. Przy odrobinie szczęścia można nawet złapać angaż w telewizji i występować jako tancerze taniec z gwiazdami.

Instruktor tańca

Jak już wspominaliśmy, taniec cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Coraz więcej osób chce tańczyć, więc szukają rozwiązań, które pozwolą osiągnąć ten cel. Tutaj właśnie jest szansa dla instruktorów tańca. Mając odpowiednie przygotowanie merytoryczne i techniczne, można udzielać lekcji. Jeśli tylko zapragniesz, możesz otworzyć własną działalność gospodarczą i prowadzić niezależną szkołę tańca lub poszukać zatrudnienia w innych tego typu placówkach. Profesjonalni instruktorzy tańca znajdą zatrudnienie w centrach kultury, klubach fitness, jak również w placówkach oświaty (szkoły i przedszkola).

Choreograf

To chyba jeden z najlepiej dochodowych zawodów w branży artystycznej, lecz nie każdy jest w stanie go wykonywać. Aby pracować w zawodzie choreografa, potrzebny jest przede wszystkim dobry warsztat taneczny, ale wraz z nim inne umiejętności, w tym np. kreatywne pomysły oraz talent do tworzenia wyjątkowych układów. Tutaj trzeba mieć naprawdę ogromny talent, ponieważ wcale nie jest łatwo opracować choreografię, która spodoba się publiczności. Trzeba przewidywać ich reakcję, znać panujące trendy oraz potrafić wykorzystać zdobytą wiedzę. Dobry choreograf może założyć własną działalność i obsługiwać różnego typu wydarzenia muzyczne. Jeśli marzy Ci się praca na etacie, możesz pracować w teatrze, w domach kultury lub studiach tańca.

Każdy z tych zawodów może zapewnić Ci dobre dochody, ale pod warunkiem, że masz talent i kochasz taniec. Bez tego nie uda Ci się nawet skończyć kursu tańca, a co dopiero mowa o studiach i pracy w zawodzie. Nie próbuj szukać na siłę branży, która zagwarantuje Ci stałe wynagrodzenie, bo później możesz przeżyć rozczarowanie.

1 odpowiedzi "Kilka pomysłów na dochodowy zawód."

  1. Moja znajoma zaczęła pracować w szkole jako nauczyciel angielskiego. Pracuje 1 dzień w tygodniu na 1/4 etatu. I teraz uwaga – 1600 na rękę.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*