Karta kredytowa czy pożyczka? Dopasuj swoje rozwiązanie do aktualnych potrzeb.

bag-3193368_960_720

Kiedy pojawi się u Ciebie problem braku gotówki, masz dwie możliwości wypełnienia luki: karty kredytowe i pożyczki osobiste. Najlepszy wybór zależy od kilku czynników, w tym od tego, ile potrzebujesz pieniędzy i jak szybko możesz je spłacić. Zrozumienie różnicy między nimi i zadawanie sobie kilku pytań może pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Jakie są różnice między kartami kredytowymi a kredytami osobistymi?

Zadłużenie karty kredytowej jest “odnawialne”, co oznacza, że ​​może być przenoszone z miesiąca na miesiąc bez określonej daty zakończenia. Tak długo, jak robisz miesięczną minimalną opłatę, zwykle niewielką część zaległego salda, możesz cieszyć się swobodą, gdy spłacisz wszystkie pieniądze, które pożyczyłeś na karcie. Ta wolność wiąże się jednak z ceną: wyższe stopy procentowe.

Pożyczki osobiste są stałe: otrzymujesz ryczałtową sumę pieniędzy i musisz spłacić je w ratach w ustalonym terminie, zwykle kilka lat. Warunki są bardziej rygorystyczne, ale dyscyplina jest nagradzana niższymi stopami procentowymi.

Oba mogą być używane z wielu powodów, ale wybór, który z nich należy wykonać, powinien zależeć od tego, które z poniższych dwóch stwierdzeń jest prawdziwe.

“Mogę szybko zwrócić pieniądze”

Jeśli twoja potrzeba jest natychmiastowa – powiedz, aby zapłacić rachunek, zanim twoja miesięczna wypłata dotrze na twoje konto – lepiej wyjdziesz z kartą kredytową. W przeciwieństwie do karty debetowej lub gotówki, w której od razu rozdzielasz pieniądze, karta kredytowa pozwala ci na przerwę, dopóki nie będziesz musiał zapłacić. To jest jak darmowe, krótkoterminowe finansowanie.

Ale “krótki termin” jest bardzo ważnym kwalifikatorem. Zanim skorzystasz z karty kredytowej, aby zaspokoić swoje potrzeby, upewnij się, że możesz spłacić saldo w całości przed terminem płatności. W przeciwnym razie, ponieważ karty kredytowe mają wyższą stopę procentową, w efekcie płacisz całkiem sporo za przywilej pożyczania.

“Będę potrzebował czasu, aby zwrócić pieniądze”

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na większy cel – np. wakacje, a może chcesz otworzyć swoją wymarzoną kawiarnię – lepszą opcją może okazać się pożyczka z instytucji finansowej, takiej jak wiele na dzisiejszym rynku. W takich przypadkach będziesz musiał spłacić większą pożyczkę w miarę upływu czasu. A w takim przypadku zrobisz sobie przysługę, wybierając opcję o niższych stopach procentowych.

Możesz także skorzystać z pożyczki osobistej, aby skonsolidować zadłużenie z tytułu kart kredytowych, czyli połączyć swoje salda w jedną pożyczkę, która może mieć niższe oprocentowanie. Ale zanim pośpieszysz się zarejestrować, wiedz, że to nie jest dla wszystkich. Przed podjęciem takiego ruchu rozważ uważnie swoją sytuację.

Złóż wniosek o pożyczkę osobistą

Zarówno karty kredytowe, jak i osobiste pożyczki mogą Ci pomóc, kiedy tego potrzebujesz. Skoro teraz wiesz że karta kredytowa a pożyczka to nie to samo – powinieneś wiedzieć, którą opcję wybrać, pamiętając iż w ten sposób w dużej mierze odpowiadasz na pytanie, jak szybko (lub nie) możesz spłacić pożyczone pieniądze.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*