Kariera w zawodzie DJ-a weselnego

wodzirej-weselny

Tradycyjny zespół weselny, grający muzykę na żywo zostaje coraz częściej zastępowany przez DJ-a. Młodzi ludzie decydujący się na organizację wesela nie chcą już hitów granych na żywo i niewielkiego repertuaru, który ogranicza się często do standardowych piosenek granych na każdym weselu. Tradycyjne wesele z zespołem kojarzy się wielu z przaśną imprezą i zabawami wprawiającymi gości w zakłopotanie. Dlatego coraz więcej par młodych decyduje się na zatrudnienie DJ-a, który zagra każdą piosenkę, jaką sobie zażyczą a samo wesele zorganizowane zostanie w nowoczesnym stylu.

Kariera dla osób pasjonujących się muzyką

Kariera w zawodzie DJ-a weselnego jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które pasjonują się muzyką a dodatkowo mają zdolności porywania ludzi do zabawy i zarażania dobrą, pozytywną energią. Atmosfera, jaką tworzy DJ jest bardzo ważna – nie powinien on ograniczać się jedynie do puszczania utworów do tańca, musi także potrafić zachęcić gości do zabawy. DJ nie musi być wodzirejem, prowadzić konkursów, jednak powinien wprowadzać wesołą atmosferę. Liczą się tu cechy charakteru jak poczucie humoru, charyzma i spontaniczność. Muzyka jest ważnym elementem każdego wesela.

Zwykle lista utworów ustalana jest z parą młodą, dobry DJ powinien jednak umieć także samodzielnie dobrać piosenki do stylu i charakteru zabawy i zasugerować młodym własne pomysły. Jeśli w grupie gości przeważają osoby starsze trzeba zapewnić im bardziej tradycyjną, weselną muzykę, przy której będą mogli potańczyć, natomiast jeśli gośćmi są wyłącznie młode osoby, można zagrać bardziej współczesne hity. DJ powinien umieć dopasować utwory do wszystkich najważniejszych elementów, tak by każdy gość znalazł coś dla siebie i mógł pobawić się przy ulubionej muzyce.

Znudzeni uczestnicy wesela to znak, że DJ nie jest na tyle charyzmatyczny, by zachęcić ich do tańca a muzyka którą gra, nie jest dopasowana do ich preferencji. Muzyka powinna być pasją DJ-a. Jeśli nie bawi się swoim zawodem, robi to z przymusu i nie jest zainteresowany przebiegiem imprezy, a jedynie puszcza kolejno przygotowane wcześniej utwory – goście z pewnością to zauważą. Zadaniem DJ-a jest więc przede wszystkim zapewnienie dobrej zabawy uczestnikom wesela. To od niego zależy, czy impreza będzie trwała do rana a goście będą ja miło wspominać, czy wyjdą znudzeni przed czasem. Jest to więc niezwykle odpowiedzialna praca, gdyż każdy zdaje sobie sprawę, jak ważny dzień jest to dla pary młodej i jak bardzo zależy im na wspaniałej atmosferze i dobrej zabawie.

Profesjonalny DJ powinien mieć też dobry sprzęt

Wszelkie usterki podczas wesela to duża wpadka, dlatego DJ musi bardzo dobrze znać swój sprzęt i nauczyć się go perfekcyjnie obsługiwać. Ważna jest odpowiednia akustyka i inne techniczne aspekty – DJ musi się na tym znać i w razie awarii natychmiastowo reagować. W trakcie wesela nie ma miejsca na naprawę sprzętu czy wyszukiwania przyczyn usterki – po takiej wpadce DJ na pewno nie będzie nazwany profesjonalistą.

Końcowy efekt i stopień zadowolenia gości z przebiegu zabawy jest bardzo ważnym aspektem tej pracy. Najwięcej klientów zdobywa się poprzez polecenia – jedno idealnie zagrane wesele może zaważyć na dalszej karierze i zapoczątkować lawinę nowych zleceń. Zadowolona para młoda polecając DJ-a swoim znajomym zapewnia mu nowych klientów – warto więc bardzo przyłożyć się do organizacji każdego wesela, ustalić z parą młodą jak sami widzą swoją imprezę, dowiedzieć się kim będą goście, przy czym lubią się bawić i pod te informacje dobrać własne propozycje. Każde wesele miło wspominane przez gości i parę młodą, może gwarantować kolejnych klientów (polecamy przy okazji śwwietny blog http://www.slubni.com.pl/artykuly/para-mloda/ na którym znajdziesz więcej istotny porad z tej branży).

Teoretycznie DJ-em może zostać każdy, kto zna się na muzyce i jest ona jego pasją

Jednak specyfika pracy na weselach wymaga czegoś więcej – skryty DJ, który nie lubi przebywać wśród ludzi i nie jest otwarty na ich potrzeby, ma małe szanse na odniesienie sukcesu. Dla dobrego DJ-a jego praca jest przede wszystkim dobrą zabawą, formą rozrywki i czymś, co lubi. Takie podejście gwarantuje udaną imprezę, zadowolonych klientów i mnóstwo nowych zleceń.

Karierę w zawodzie DJ opisał nam DJ weselny z portalu dj-wodzirej-na-wesele.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*