Kariera na morzu – gdzie pracować? Co z zarobkami?

1425642372099

Wiele osób marzyli o pracy na morzu – nieważne jak, nieważne gdzie – byle na morzu. Jednym z najpopularniejszych zajęć w tym kierunku jest praca na statku wycieczkowym. Ale czy to rzeczywiście lepszy rodzaj pracy niż ich praca na lądzie? Oto kilka praktycznych informacji dla ludzi stojących po obu stronach monety – a odpowiedź będzie leżeć w tym, co przemawia do Ciebie najbardziej.

Plusy pracy “na morzu”

Praca na morzu, a szczególnie na statku – bo głównie z tym jest związana praca o tym charakterze – ma same plusu. Nie musi to być jednak statek przeznaczony na połowy – najbardziej ekscytująca jest praca na statku wycieczkowym. Dzięki temu można nie tylko zobaczyć wiele egzotycznych miejsc i poznawać ciekawych ludzi, ale dobrze Ci zapłacą za to, co robisz. Ba – w niektórych przypadkach wynagrodzenie jest nawet większe niż praca na tym samym stanowisku, ale na lądzie. Wyobraźmy sobie, że zobaczysz miejsca, o których marzyłeś – Rzym, Paryż, Sydney, Polinezja Francuska, Ameryka Południowa i Azja a jednocześnie zarabiając bardzo dobre pieniądze.

Większość miejsc pracy na statkach wycieczkowych to także pokrycie kosztów żywności i zakwaterowania, a niektóre nawet dają tygodniowy lub miesięczny dodatek do rzeczy, takich jak pranie – w zależności od twojego stanowiska. Wyposażenie dla załogi lub personelu sklepu może zaoferować także wiele innych elementów, takich jak pasty do zębów, szampon i sporo innych wyrobów higienicznych w niższej cenie niż na lądzie. A dla tych, którzy lubią alkohol i papierosy, ceny mogą być również o wiele bardziej przystępne za te przyjemności – zależności od statku. Załoga może nawet korzystać ze zniżki na spa – czasem ponad 40% lub więcej!

Tam też możesz spotkać ciągły strumień nowych ludzi

Członkowie załogi często wymieniają się statku, robiąc miejsce dla nowych twarzy i starych znajomych. Gdzie indziej można pracować z tak wielką ilością różnych ludzi w różnych miejscach na całym świecie? A dla niektórych interakcje z gośćmi są równie satysfakcjonujące. Wiele osób pracujących na statkach wycieczkowych uwielbia poznawać załogę i poznawanie to często odbywa się na bardziej osobistym poziomie. Można nawet zostać zaproszonym na kolację lub obiad w porcie, jeśli masz szczęście.

Działania załogi mogą być również ekscytujące

Wiele linii wycieczkowych zapewnia nocne imprezy i wydarzenia, w których warto uczestniczyć gdy jest się na pokładzie. Często są tam darmowe napoje, menu a także można cieszyć się bezpłatnym dostępem do Internetu. Większość statków ma noce z bingo. Istnieją również wycieczki dla załogi za ułamek kosztów.

A to wciąż i tak tylko kilka z wielu korzyści, jakie się dostaje decydując się na pracę na morzu – a w szczególności na statku wycieczkowym. A co z zarobkami? Pokażmy to na przykładzie personelu, który oprócz zwyczajnej pensji możesz też liczyć na napiwki. Kelner zarobi do $2500 do $4000. Pomoc kuchenna czy też pomoc kelnera to wynagrodzenie od $1500 do $3000. Plus do tego napiwki – często wyższe od podstawowego wynagrodzenia, no i te wszystkie profity, o których była mowa wcześniej – robi wrażenie, prawda?

Pomoc w opracowaniu artykułu uzyskaliśmy od serwisu www.splywy.pl/krutynia/ – dziękujemy.

1 odpowiedzi "Kariera na morzu – gdzie pracować? Co z zarobkami?"

  1. Hej! Zamierzam też popływać coś we wrześniu. Myślałem o jakimś rejsie weekendowym. Ktoś korzystał z oferty https://czarteruj.com/. Wygląda całkiem fajnie, ceny też przystępne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*