Jutro matura? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

woman-945427_960_720

Jeśli chcesz wiedzieć, co powinieneś zrobić i jak się zachować, gdy nazajutrz matura – mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad.

Przede wszystkim przejrzyj wszystkie notatki, które przygotowałeś. Możesz także zajrzeć do podręczników zakupionych z sklep.terazmatura.pl. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przejrzyj poprzednie dokumenty egzaminacyjne i z grubsza zdecyduj, ile czasu poświęcisz na każdą sekcję.

Jeśli chodzi o przedmioty takie jak na przykład historia, gdzie zadaje się wiele pytań na temat eseju, warto napisać kilka słów kluczowych, które pomogą ci zapamiętać ogromną ilość informacji, których się już nauczyłeś. W noc poprzedzającą egzamin dokonaj przeglądu tych słów kluczowych zamiast odwoływać się do książek – ponieważ jest to czasochłonne.

Wybieraj obszary egzaminu, które od początku czujesz że są dla Ciebie najsłabsze. Jeśli są pewne aspekty kursu, które musisz całkowicie poznać na pamięć, na przykład formuły matematyczne / twierdzenia, napisz je kilka razy na czystych kartkach papieru. Wypowiedz na głos definicje lub zamknij oczy i wykonaj skan umysłu jako ostatnią część swojej powtórki.

Upewnij się, że wszystkie artykuły papiernicze są gotowe na poranek i najważniejsze – dobrze się wyśpij. Ważne jest, abyś był czujny i gotowy do egzaminów, a nic nie gwarantuje tego lepiej niż solidne 8-10 godzin odpoczynku.

Przechodzenie przez egzaminy

Pamiętaj, aby przeznaczyć sobie wystarczająco dużo czasu na przeczytanie otrzymanego arkusza egzaminacyjnego. Jeśli na papierze są pytania, które możesz wybrać, dobrze jest zaplanować, które sekcje spróbujesz podjąć na początku egzaminu, abyś mógł śledzić, dokąd idziesz. Przeczytaj uważnie wszystkie pytania i odpowiedz dokładnie na zadane pytania. W przypadku dłuższych pytań przydatne może być wcześniejsze zaplanowanie odpowiedzi za pomocą map myśli. Jeśli nie idzie Ci tak, jak chciałeś, lub twoje odpowiedzi wyglądają nieco dziwnie, przejdź do innych pytań i zdobywaj oceny w innych obszarach. Wróć na koniec do problematycznych pytań i jeśli będzie czas, spróbuj ponownie

Trzymaj się limitów czasowych. Jeśli nie ukończyłeś sekcji w zaplanowanym czasie, przejdź dalej i poświęć swój czas na inne pytania. Nie opuszczaj miejsca zbyt wcześnie. Jeśli skończysz, zanim upłynie czas, ponownie przeczytaj i udoskonal swoją pracę. Polecamy pozostanie do samego końca.

Dodatkowe wskazówki:

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, że masz dwa egzaminy jednego dnia i masz między nimi czas wolny, warto zabrać ze sobą skrócone notatki. Zanim zaczniesz się uczyć, zjedz coś pożywnego, wypij trochę wody i oczyść głowę ze wszystkich myśli związanych z właśnie wykonanym egzaminem. Efektywnie wykorzystuj swój czas, koncentrując się na obszarach, w których jesteś najbardziej niepewny. Przejrzyj krótkie notatki (mapy umysłowe lub inne) w cichym otoczeniu (jeśli to możliwe), a po ponownym wejściu do sali egzaminacyjnej przemyśl wszystkie informacje.
Poza tym, trzymaj się ustrukturyzowanego planu nauki i bądź zorganizowany.

Daj z siebie wszystko!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*