Czego unikać po zabiegu keratynowego prostowania włosów?

woman-586185_960_720

Jeśli masz w planach – lub rozważasz – zabieg keratynowy w salonie wygładzającym włosy, prawdopodobnie już wiesz o zasadzie po zabiegu: bez szamponu przez trzy dni. Istnieją jednak dodatkowe wskazówki, które pomogą zmaksymalizować czas tego, by keratynowe prostowanie krok po kroku utrzymywało swoje efekty jak najdłużej. Tutaj, co robić, a czego nie robić po zabiegu keratynowym włosów.

Unikaj wody!

Nie tylko szampon zniszczy Twoje świeżo upiększone pasma. Pomyśl o włosach jak o glinianej rzeźbie, która jest nadal plastyczna ponieważ jeszcze nie wyschła. Twoim celem jest, aby twoje włosy były tak suche, jak to tylko możliwe, przez trzy dni. Oznacza to unikanie kontaktu z wodą. Oprócz nie zanurzania głowy pod prysznicem, należy również unikać ekstremalnej wilgoci: bez:

  • kąpieli bąbelkowych
  • łaźni parowych
  • basenów krytych (nawet jeśli siedzisz tylko przy basenie)

A jeśli na zewnątrz pada deszcz, podnieś kaptur i otwórz parasol, ale nie noś czapki. Pamiętaj, że twoje włosy są nadal plastyczne, a zmiażdżenie ich pod czapką może wpłynąć na ich kształt i spowodować niechciane wgniecenia lub linie, a to może sprawić, że nawet jeśli wiesz jak zrobic keratynowe prostowanie włosów encanto to może to zepsuć cały efekt! Czytaj więcej na: https://www.sn2.eu .

Z wyżej wymienionych powodów pot jest wrogiem (tymczasowym) twoich włosów. Jeśli musisz ćwiczyć w trzydniowym oknie, wybierz czynność, która nie powoduje silnego pocenia się, na przykład delikatną jogę, spacery na zewnątrz (w warunkach niskiej wilgotności) lub trening siłowy. A jeśli twoja skóra głowy stanie się wilgotna, wysusz ją jak najszybciej.
Nie pozostawiaj włosów samych sobie do wyschnięcia!

Co możesz zrobić dla swoich włosów w ciągu trzydniowego okresu oczekiwania?

Niech będzie. Nie używaj wsuwek, opasek na głowę, gumek, szpilek, zrób warkocz, a nawet wsuń za ucho. Pamiętaj, że po encanto keratyna instrukcja włosy są naprawdę plastyczne. Wszystko, czego używasz do manipulowania włosami, może pozostawić trwałe wrażenie, dosłownie!

Pewnym sposobem na skrócenie żywotności zabiegu keratynowego w salonie jest traktowanie włosów siarczanami, które są środkami czyszczącymi, które mogą usunąć keratynę z włosów. Jeśli używasz produktów tego typu, nie stanowi to problemu, ponieważ wszystkie formuły nie zawierają siarczanów.

Istnieje wiele produktów do stylizacji, które zawierają alkohol (pianka, lakier do włosów), a niektóre zawierają sól (np. Chlorek sodu), takie jak spraye na plażę. Większość ekspertów od włosów zaleca unikanie obu tych dodatków podczas procesu prostowania keratyną, ponieważ alkohol może wysuszyć włosy (a włosy potraktowane keratyną są już nieco odwodnione), a sól ma właściwości ścierne, które mogłyby rozpuścić i usunąć keratynę z twoich pasm. Pilnuj się więc i staraj się trzymać od tych elementów!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*